Popis produktu
Masivní dřevo je čistý kus přírody. Aby si zachovala svou krásu a přírodní povahy, je třeba s ním zacházet velmi opatrně. Podle Správná péče o povrch ručně naneseným olejem jej zakonzervuje ušlechtilý charakter po mnoho let. Oleje jsou vyrobeny z přírodních surovin a jsou určeny k neustálému používání proniknout hluboko do dřeva.
Po určité době používání se může nábytek objevit drsnost a matné skvrny a zabarvení na povrchu olejovaného dřeva. Řešením je použití přípravku Velio značky Livos.
Tipy pro péči o olejovaný nábytek
Pro každodenní péči stačí suchý nebo vlhký, dobře vyždímaný hadřík prachový hadřík z bavlny nebo mikrovlákna. Upozorňujeme, že nábytek je naolejovaný nepřitahují prach. Nevyžadují proto časté utírání.
Nábytek vždy otíráme podél vlákna. Naolejovaný nábytek nemá rád žádné tekutiny - takže po použití vlhkého hadříku měly by se vždy otřít suchým hadříkem. Místa, na která se rozlila tekutina, by měla být okamžitě utírána do sucha, nechte ji na povrchu nábytku dlouhou dobu.
Při péči o olejovaný nábytek nepoužívejte žádné přípravky, abraziva, abrazivní houbičky nebo ostré, abrazivní čisticí prostředky! Čas od času byste měli renovovat povrch vašeho nábytku pomocí přípravku Velio.
Nábytek z masivu se chová jako klimatizace, tedy vyměňuje si s ním vlhkost vzduch v místnosti. Dřevo při tomto procesu mírně vysychá nebo bobtná (bortí se, pracuje). To je přirozená vlastnost masivního dřeva.
Tomuto procesu se lze vyhnout, pokud budete postupovat podle níže uvedených pokynů stálá vlhkost vzduchu (55 až 60 %) a stálá teplota v místnosti. Jednou až dvakrát ročně je třeba nábytek osvěžit oleji a vosky. V případě stolové desky, je vhodné tyto činnosti provádět častěji, v závislosti na intenzitu používání. Tyto činnosti by se měly pravidelně opakovat.
Olejovaný a voskovaný nábytek se liší od nábytku lakovaného. Poškození lakované povrchy, které se vyskytly během používání, vyžadují opravu od profesionála, v případě olejovaných povrchových úprav a navoskovaný jej můžete opravit sami. Obnovený nábytek znovu získají lesk.
Sada obsahuje:
- 0,05L Dryaden Mobel Politur -
- 0,05L Kunos Objektol 0,05L
- 1ks tkanina
- 1ks houbička
NÁVOD NA POUŽITÍ:
Dryaden Mobel Politur – č. 560, 0,05L
Tento prostředek se používá k péči a ochraně olejovaných a voskovaných nátěrů. Je vhodný pro odstraňování nečistot a skvrn i pro péči a ochranu povrch olejovaného nábytku. K odstranění nečistot z naolejovaných povrchů nebo k ochraně povrchů na olejované dřevo naneste Dryaden 560 podél vlákna pomocí brusné houbičky nebo kuchyňské houby s drsnou stranou. Po 15 minutách osušte a vyleštěte povrch nábytku. To by mělo být provedeno ve směru vláken. Poté nechte zaschnout. Doba schnutí je 4 až 8 hodin.
Tento prostředek je určen na olejovaný nábytek bez ohledu na jeho barvu.
Kunos Objektol - č. 241-002, 0,05L
Při hlubším poškození (škrábance, promáčkliny, škrábance, řezy) drsnost povrchu a v případě hlubokých skvrn zanechaných vodou nebo barevnými kapalinami, které vyžadují broušení brusným papírem, použijte čisticí prostředek k
obnově a zpevnění olejovaných nátěrů. Tento olej zvýrazní kresbu dřevo.
K broušení povrchu použijte brusný papír o zrnitosti min. P180. Broušení se provádí podél vlákna v délce desky s vadou. Z estetických důvodů důvodů je důležité, aby deska měla po celé délce stejný odstín.
Z tohoto důvodu se nanáší na celou plochu.
Pomocí bavlněného hadříku nebo abrazivní netkané textilie rozetřete podél vlákna olej. Při nanášení další vrstvy oleje (pokud je to nutné, např. surové dřevo) nanášejte další vrstavu po 12 hodinách.
Po nanesení každé další vrstvy počkejte 15 minut a poté pomocí bavlněného hadříku otřete povrch do sucha a vyleštěte. Veškeré činnosti provádíme podél po vláknech.
V případě nábytku s použitými barvivy (pálený dub, jantar, bianco), používejte olej s příslušným barvivem.