Popis a charakteristika kůží na sedací soupravy

V naši nabídce najdete pouze upravované hovězí kůže* jako Madras, Federika, Passione (mezi koželuhy nazýván Dollaro). Obecně platí, že rozdíly mezi jednotlivými druhy kůží jsou jejich síle, tisku a jemnosti (na dotek). Kůže jsou v řezu probarvené – barevný odstín na řezu je stejný jako na lícové straně usně.

Kůže Naturelle

Kůže typu Madras, síla cca 1,0 mm, tisk Madras – střední zrno.

Kůže Omega

Kůže typu Federika, síla cca 1,0 mm, tisk Federika – jemné zrno, při dotyku jemnější než Naturelle.

Kůže Passione

Kůže typu Dollaro, síla cca 1,3 – 1,5 mm, tisk Dollaro – hrubší než Madras (díky síle materiálu).

Kůže Modena

Kůže nazývaná také „prestampato“, síla cca 1,3 – 1,5 mm, tisk Madras, povrch je příjemnější a měkčí než stejně silná Passione. Passione může vyzakazovat více přírodních znaků (např. Malé praskliny, jizvy).

Normy

Všechny nabízené typy kůží splňují kritéria pro hygienickou nezávadnost dle metodické doporučení SZÚ č. 1/200 (AHEM) a rovněž kritéria zdravotní nezávadnosti SG.

Všechny nabízené typy kůží splňují kritéria užitných vlastností EN 13336: Leather – Upholstery leather charactiristic – Guide for selection of leather fo furniture (Překlad názvu: Usně – Vlastnosti čalounických usní – Požadavky pro nábytkářské usně.

Podroné informace: AZL Otrokovice - Základní požadavky na usně určené pro čalounické výrobky.

*Odborný název „useň“ je v textu zaměrně nahrazen slovem „kůže“ pro větší srozumitelnost textu zákazníkovi.

KOŽENÉ SEDACÍ SOUPRAVY

Kompletní nabídku kožených sedacích souprav z našeho sortimentu si můžete prohlédnout ZDE. Kožené sedací soupravy si můžete prohlédnout a vyzkoušet  na naší  prodejně v Lounech, kde vystavujeme výběr těch nejzajímavějších modelů z celé sortimentu. Součástí nabídky je tak pestrá nabídka barev ve všech typech kůží.