Máte doma geopatogenní zóny? Víme, jak se s nimi vypořádat

Monday 18. March 2019 |
Autor: Monika Šaríková

Geopatogenní zóny nejsou vidět. Nejsou ani slyšet nebo cítit, nemůžete se jich ani dotknout. Jsou doslova neviditelné, dokáží však negativně ovlivňovat životy lidí. Poradíme vám, jak geopatogenní zóny odhalíte a zbavíte se jich jednou provždy.

 

Znáte ten pocit, když vejdete do nějaké místnosti a nejraději byste se otočili na podpatku a odešli? Máte výbornou postel i matraci, přesto špatně spíte. Příčinou je pravděpodobně škodlivá geopatogenní zóna. Možná se nachází i u vás doma, akorát jste si to neuvědomili. Co to vůbec geopatogenní zóna je?

Co to jsou geopatogenní zóny

Geopatogenní zóna je v podstatě negativní energie narušující aurické neboli energetické pole živých bytostí. Kdysi se jim říkalo dračí žíly, dnes se jim moderně říká geopatogenní zóny. Geopatogenní zóny vznikají na místech posunů zemských vrstev, prasklin, jeskyň, podzemních pramenů, zvrásnění, zlomů a dalších něčím zvláštních podzemních míst. Ne vždy jsou geopatogenní zóny škodlivé. Záleží na jejich hloubce, tvaru i délce. Za určitých okolností ale mohou silně narušovat psychickou rovnováhu a někdy dokonce zdraví.

 

Čínské zdroje se o těchto zóna zmiňují již před 4 000 lety, vědecky však prokázané nejsou. Bohužel. Někdy je těžké věřit v něco, co není dokázáno. Proto také nenajdete žádné odborníky na geopatogenní zóny, ale pouze proutkaře nebo senzibily. Pokud se vám nechce žádat pomoc osoby, kterým tak úplně nedůvěřujete, můžete vyzkoušet některé laické metody.

Jak odhalit geopatogenní zóny

Říká se například, že geopatogenní zóny bezpečně odhalí zvířata. Hledáte-li ideální místo pro postel, pusťte do místnosti nejprve psa. Kde si lehne, tam bude bezpečno. Naopak kočky prý geopatogenní zóny vyhledávají. Infrazvuk vycházející z geopatogenní zóny jim totiž připomíná předení. Tam, kde si lehne kočka, to tedy zrovna ideální místo pro odpočinek nebude. To samé platí pro mravence a vosy.

 

Také květiny mohou pomoci při odhalování dračích žil. Na rušivých zónách se květinám nedaří dobře, schnou a neprospívají. Najděte místo, kde se jim naopak daří. Stejně tak můžete posunout postel, aby vás se nic nerušilo při spánku. V geopatogenních zónách slábne signál rádio. Stačí se s rádiem přejít po pokoji a máte vyřešené rozmístění nábytku.

 

Nejhůře geopatogenní zóny snáší děti, těhotné ženy a nemocní lidé. Zdraví lidé si něčeho špatného ve své blízkosti ani nemusí všimnout, protože je to tolik neovlivňuje. Samozřejmě také záleží na délce působení. Zbavit se těchto zón nelze. Nemůžete prostě někam postavit nějakou překážku nebo ji prostě odstranit. Řešením je se geopatogenním zónám vyhýbat nebo alespoň zmírnit jejich dopady.

Jak se vyhnout geopatogenním zónám

Je-li to jenom trochu možné a geopatogenní zóny nepovažujete za nesmysl, myslete na ně už při zařizování domácnosti. Dračí žíly nelze přemístit nebo odrušit nějakým zařízením. Jediným, co pomůže, je většinou přemístění nábytku mimo škodlivou zónu. Nejčastěji se jedná o postel, pracovní stůl nebo oblíbené křeslo. Prostě místa, kde se vyskytujete často.

 

Pozor si dávejte i na zařízení, které vyzařují tzv. elektrosmog. Ten totiž sám o sobě působí na živé ogranismy škodlivě a navíc intenzitu vyzařování negativní energie z geopatogenních zón násobí. Je jasné, že v dnešní době nevyhodíme televizi, počítač ani další zařízení. Neměli bychom je alespoň mít v blízkosti lůžka a hlavně by měly být co nejdále od hlavy. Není-li to možná, vypínejte je na noc.

Feng Šuej jako umění žít v rovnováze

Dávné čínské učení Feng šuej je o umění žít v rovnováze. Západní civilizace jej využívá zejména ve spojení s harmonickým, spokojeným a zdravým bydlením. Pro začátek postačí dodržovat základní pravidla zdravého bydlení podle Feng Šuej.

 

Například kuchyni by měl dominovat velký jídelní stůl a jasné barvy podporující chuť k jídlu. Důležité je udržovat čistotu a často vynášet koš, aby harmonii nenarušovaly zbytky jídla a potravin. To platí i pro neumyté nádobí či uchovávání zbytků jídel v lednici.

 

V obývacím pokoji rozmístěte nábytek rovnoměrně a pomocí lamp se zbavte všech tmavých koutů. V ložnici by se nemělo nacházet žádné zrcadlo a postel by měl být přístupná z obou stran. Pokud ano, volte vždy oválné zrcadlo a na noc je zakryjte. Také zde dodržujte čistotu. Na zemi nenechte povalovat oblečení, na nočním stolku otevřenou knihu a už vůbec do ložnice nepatří televize, počítače či mobilní telefony.