Jestliže opakovatě trpíte na bolesti zad či dokonce jejich zablokování, můžete - kromě rad vám daným ortopedem - pro svá záda udělat ještě jednu podstatnou věc: pořídit jim polohovací křeslo. Už se nebudete při čtení či dívání na televizi všemožně kroutit na gauči, vaše poloha naopak bude přirozená a pohodlná. Obdobně to platí u bolavých nohou, které si při relaxaci spontánně odkládáme na protější kus nábytku. Polohovací křeslo vám poskytne pro nohy potřebnou oporu.
Při běžných denních činnostech se často ocitáme v nepřirozených polohách, při kterých namáháme a přetěžujeme určitou část páteře. Kromě protahovacích cvičení, které je třeba provádět především preventivně, je důležité klást důraz na přirozenou polohu páteře ve chvílích relaxace. Polohovací pohovky jsou tak účelným a navíc příjemným doplňkem péče o naše zdraví. Kromě bezpečného pohodlí pro naše záda poskytují polohovací křesla i vhodnou oporu našim unaveným nohám.
Při vybírání nejvhodnějšího polohovacího křesla byste měli mít na paměti především účel, který má plnit. Pokud nemáte žádné zdravotní problémy a křeslo má sloužit pouze k relaxaci, potom bude váš nákup nejsnadnější. Křeslo vám musí zajistit především pohodlí. Pokud ovšem je určeno i jako zdravotní pomůcka, je důležité se zaměřit na tyto detaily: kolik a jaké polohy křeslo nabízí, zda je opěrka dostatečně vysoká, jestli lze na křeslo opřít celé nohy, v případě staršího či nemocného člověka klaďte důraz na to, aby se z křesla dobře vstávalo (podložka nohou nesmí po složení v prostoru nohou překážet). Otočné křeslo znásobuje pohodlí a praktičnost.