Jakou barvu do ložnice

Zařizujete novou ložnice nebo potřebujete jen vymalovat a přemýšlíte "Jakou barvu do ložnice"? Volba barvy do ložnice je zajisté věcí vkusu, ale může Vám pomoci i malá inspirace. Následující článek pro Vás může být vodítkem pro výběr té správné barvy. Mnohdy si neuvědomujeme, že v ložnici trávíme téměř třetinu svého života, v ložnici zavíráme oči a v ložnici se také probouzíme, tento důležitý fakt by nás měl donutit, abychom si s výběrem barvy do ložnice dali alespoň trochu záležet.  Zajisté jste již navštívili svého prodejce a držíte v ruce vzorník, který nabízí nabízí širokou škálu barev a jejich odstínů.

Než začnete s výběrem barvy měli by jste si ujasnit, zda bude výmalba Vaší ložnice světlá nebo tmavá. Jakou vyriantu zvolit? Obecně platí pravidlo, že pokud je ložnice malá, tak volíme světlé odstíny a pokud je místnost pro spaní prostorná, můžeme si dovolit i tmavé barvy. Tuto volbu ovlivňuje také barva nábytku v ložnici. V případě tmavého nábytku doporučujeme svétlou výmalbu a naopak. Výběr světlosti barvy v ložnici ovlivňují také světové strany. Máte-li ložnici na východ a paprsky ranního slunce Vás probouzí (což je ideální varianta), můžete volit jak světlé tak i tmavé odstíny barev. Jestliže stojí místnost na opačné straně, doporučuje se barva ložnice světlá.

Jasné nebo tlumené barvy? Ložnice by měla představovat místo klidu, odpočinku a relaxace. Doporučujeme pouze tlumené barvy, které neprovokují a navodí Vám pohodu. Výrazné a agresivní barvy se do této místnosti zásadně nedoporučují.

 

Pokud máte jasno s o sytosti nové výmalby v ložnici. Můžeme si něco říci o barvách do ložnice.