Jak vybrat matraci

Přemýšlíte jak vybrat matraci? Poradíme Vám. Text, který jsme připravili, Vám napoví jak vybrat tu správnou matraci. Typy jednotlivých matrací se liší svým složením a materiál ovlivňuje vlastnosti matrace. Seznamte se se základními pojmy a výběr nové matrace pro Vás bude hračka.

 

Partnerské matrace

Co je to „partnerská matrace“? Partnerská matrace má každou stranu jinak tuhou (případně i jinou anatomickou konstrukci, aby vyhověla mužům i ženám). Má stranu SOFT (měkčí)a HARD (tužší). Otočením matrace si tedy zvolíte tuhost lůžka. Celková výška ležení přitom zůstává stejná a je tak vhodná do „manželské postele“, tedy pro partnery. Odtud její název(lidé se však často mylně domnívají, že partnerská matrace je „ta velká“). Kombinováním různých matrací lze stejné výšky pro ni a pro něho docílit jen těžko. U partnerské matrace tento problém odpadá. Navíc je zde minimální riziko, že zvolíte špatnou tuhost. Matrace může mít téměř jakýkoli rozměr.

 

Studená pěna

 Matrace vyrobené ze studené pěny mají větší póry, jsou proto prodyšnější, mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortnější a lépe kopírují křivky těla než matrace z Flexifoam® pěny. Díky kombinaci různých tuhostí pěn a propracovaným perforacím jádra zajišťují ideální anatomickou polohu páteře. Studená pěna je v některých případech kombinována s línou pěnou, neboli termopěnou, která optimalizuje svojí tuhost a tvar podle absorbovaného tepla, což zaručuje výborné přizpůsobení matrace ze studené pěny jakékoliv váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Matrace s jádrem ze studené pěny poskytují vynikající ortopedické vlastnosti a mají dlouhou životnost.

 

 

Líná pěna

Známá také jako „visco – pěna s pamětí“ nebo „termoaktivní pěna“. Optimalizuje svůj tvar podle teploty a zatížení. V kombinaci s masážní profilací poskytuje skvělé ortopedické vlastnosti a výtečný komfort. Studená pěna. Nebojte, nechladí. Je pouze vyráběna tzv. studeným procesem. Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Má obdobné vlastnosti jako pěna. 

 

 

Flexifoam®

Flexifoam® Patent, jak za dobré peníze získat u matrace hodně muziky – vzdušnost, pružnost a lehkost. Má podobné vlastnosti, jako studená pěna. 

 

 

 

 

3D Rainbow

3D Rainbow Technology v sobě spojuje skvělou bodovou elasticitu, vysokou průchodnost vzduchu a masážní efekt. Těchto
vlastností je dosaženo speciální technologií skladby pěn různých typů, hustot ve 3 osách = 3D. Pěny se odlišují také barvou – odtud název Rainbow = DUHA. 

 

 

  

Bonell

Dnes již poněkud zastaralá konstrukce pružinových matrací („péruje“ celá plocha, nelze efektivně anatomicky členit). Vhodné pro příležitostné spaní, např. na chatu. Nespornou výhodou je to, že dobře dýchají a můžete je uložit na pevnou desku. 

 

 

 

 

 

Taškové - taštičkové pružiny

Každá pružina je uložena samostatně a reaguje tak zvlášť. Jsou členěny do anatomických zón. Matrace s taškovou pružinou mají skvělé ortopedické vlastnosti a jsou navíc prodyšné. Na ložné ploše mohou mít pěny s masážním profilem. Nehodí se však na polohovatelné rošty.

 

 

 

 

Snímatelný potah

Vybírejte ty matrace, které mají snímatelné a pratelné potahy. Ty nejkvalitnější matrace mají potah vyroben ze 2 samostatných částí, takže můžete matraci používat, i když půlku potahu máte zrovna v pračce. Praní v domácích podmínkách je snadné – polovina potahu se snadno vejde do pračky. Navíc můžete matraci nepřetržitě používat s druhou půlkou potahu.

 

Typické rozměry matrací

Typické rozměry matrací jsou 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 140x200, 160x200 a 180x200 cm. Matrace se dají také prodloužit na 210 nebo 220 cm. V podstatě dokážeme vyrobit téměř jakýkoli rozměr (více se dozvíte v ceníku).