EXTRA5 EXTRA5

Co je futonová postel

Japonský futon

Na počátku to byla pouze matrace s přírodních materiálů položená na zemi, futony byly tenké většinou dva až tři palce vysoké, byly ohebné a daly se jednoduše uskladnit do skříňky. Díky tomou mohla být místnost  využívána k více účelům.

Co je to futonová postel?

Futonové postele představují modernější pojetí japonského futonu a mají také dlouholetou tradici. Japonská moderní futonová postel se skládá z rámu a tvrdé, ručně vyráběná matrace z přírodních materiálů. V případě tohoto japonského futonu se ovšem nejednalo pouze o spaní. Speciální skládací rám umožňoval uživateli složit postel na pohodlné sofa. Slyšíte-li pojem futon, je možné si představit pohovku, která se dá rozložit na lůžko. Díky ohebné matraci, která je z jednoho dílu, je taková rozkládací pohovka vhodná pro každodenní spaní. Samozřejmě, futonovou matraci lze rovněž položit samostatně na zem a vytvořit tak provizorní postel.

Futonové postele v moderním stylufutonova postel

Vzhledem k tomu, že futonové postele si získali velkou oblibu zejména mezi mladými lidmi, kteří často hledají zajímavé alternativy bydlení do svých studenstkých pokojů a řeší efektivní spaní do prvních "startovacích" bytů. Reagovali evropští výrobci nábytku na tuto poptávku velmi obratně. Vytvořili jakýsi hybrid japonské futonové postele a klasické postele v evropském stylu. Postel tvoří jednoduchý, většinou nižší rám z lamina, ozdobné čelo, laťový rošt a jednostranná pružinová matrace v pestré barvě nebo se vzorem. Předností těchto nových futonových postelí je pěkný moderní desing ve tvaru i barvě, který sleduje poslední trendy v bydlení. Oblíbené jsou také pro velice přijatelnou cenu. 

 

Rozměr futonové postele

Moderní evropské futonové postele jsou navrženy jako 1,5 lůžka. Co to znamená? Je to komfortní spaní pro jednu osobu, ale plocha matrace 140x200 cm je dostatečná pro spaní dvou osob. Postele v rozměru 140x200 jsou vhodnou variantou do větších studentských pokojů nebo bytů, kde je ložnice nebo místo na spaní v omezené ploše. Rám postele nemá zbytečné přesahy, proto je prostor v místnosti využit efektnivně.

Prohlédnout futonové postele