Zdravé bydlení

Zdravější bydlení - vytvořte si doma zelenou stěnu

19.06.2018 :: Monika Šaríková :: Zdravé bydlení

Zelené stěny nebo také vertikální zahrady zpravidla zkrášlují venkovní fasády budov a vnitřní prostory moderních kancelářský budov. Stále častěji nachází své místo i v soukromých interiérech. K čemu jsou vlastně dobré? Kromě estetické krásy přináší velký přínos i pro naše zdraví.

5 tipů, jak bydlet ekologicky, zdravěji a ušetřit

24.04.2018 :: Monika Šaríková :: Zdravé bydlení

Ač to tak na první pohled nemusí vždy vypadat, životní prostředí je silně znečištěné. A znečištěné okolí má vliv na naše zdraví. Lidé si za to mohou sami. Je tedy jedině dobře a správně, pokud s nápravou začneme u sebe a nejlépe u vlastního bydlení. Spousty pozitivních změn lze totiž docílit, aniž by bylo nutné přestavit byt či dům.

5 tipů pro zdravější bydlení

19.12.2017 :: Monika Šaríková :: Zdravé bydlení

Ptáte se, jak by mohlo být bydlení “nezdravé”? Mohlo a není na tom nic neobvyklého. Životní prostředí kolem nás je plné škodlivých látek, a bohužel ani naše domácnosti jich nebývají ušetřeny. Pozor bychom si měli dávat zejména na to, co do svých domácností přinášíme.

Zdravý domov je čistý, ne sterilní

23.05.2016 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Základem zdravého bydlení je čistota. V našich domácnostech se ovšem často až zbytečně plýtvá chemickými prostředky, které ničí přirozené mikroklima, přestože by stačilo použití mnohem jednodušších praktik. Vůbec není nutné používat lepší a lepší čisticí prostředky.

Ložnice jako ze sna

13.04.2016 :: Lukáš Vondráček :: Zdravé bydlení

O tom, jak ji prospíme, rozhodne stav naši mysli, tělesná kondice a prostor, ve kterém stojí naše postel. Kvalita a umístění postele, orientace ložnice, barevné ladění, vybrané materiály, intenzita světla i vůně výrazně ovlivňují pocity před nočním odpočinkem i během něj. Ke spánku se ukládáme od prvopočátků existence lidského rodu

Seriál: Feng šuej 7 - Magie

13.01.2016 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Jak energeticky vylepšit byt či dům? Především se zaměřme na snadno zrealizovatelné možnosti. Do prostoru můžeme pozitivní čchi přitáhnout dodáním chybějících prvků, sladěním barev, zesvětlením tmavých míst a správným nasměrováním toku energie.

Bezpečný domov nejen pro děti

17.12.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Bohužel, statistika ukazuje na to, že úrazy v domácnosti jsou velice častou záležitostí. Zdravý domov je bezpečný domov. Je to místo, které nás má chránit, kde se máme cítit dobře a bezpečně.

Seriál: Feng šuej 6 - Feng šuej v paneláku

16.12.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

V posledních letech se u nás kvalita bydlení v panelových domech obecně zlepšila. Domy se zateplily, sídliště již nejsou nudně šedivé a v mnoha domech, zvláště tam, kde vznikla společenství vlastníků, se i ve společných prostorách domu objevují květiny či obrazy.

Když bolí záda

31.10.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Jestliže opakovatě trpíte na bolesti zad či dokonce jejich zablokování, můžete - kromě rad vám daným ortopedem - pro svá záda udělat ještě jednu podstatnou věc ....

Antialergenní byt začíná u podlahy

19.10.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Pokud se chceme zbavit škodlivin a alergenů ve svém bytě, začínáme často u podlahy. Donedávna lékaři doporučovali zbavit se koberců a záclon, protože v obojím se shromažďuje prach...

Kvalitní matrace, základ dobrého spánku

21.09.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Jednou z příčin nekvalitního spánku, kdy se ráno probouzíme unavení a polámaní, jsou staré či nekvalitní postele, především pak proleželé matrace. Není to žádná slast, vstávat ráno s pocitem vyčerpanosti. Přesto právě koupi matrací, roštů i celých postelí leckdo podceňuje.

Seriál: Feng šuej 4 - Vyčistěte si energie v domě

20.08.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Pradávné čínské umění "feng-šuej" nás učí, jak vyvážit prostor, v němž žijeme. Účelem je harmonické prostředí, které je zdravé pro naše tělo a pozitivně ovlivňuje i naši mysl a celkově naši životní energii. Mnoho z nás bohužel...  

Seriál: Feng šuej 3 - Zahrada plná harmonie

13.08.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Čínskému slovu "čchi" odpovídá nejlépe výraz "životní energie", ovšem lze jej chápat i jako "éter". Čchi je cosi nehmatatelného, co se rozprostírá kolem nás a svým působením to ovlivňuje kvalitu našeho života. Čchi lze chápat jako kvalitu vzduchu, který dýcháme celým svým tělem. Nejideálnější čchi ...

Seriál: Feng šuej 2 - Pět prvků

10.08.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Pěti prvky jsou v feng-šuej míněny: Oheň, Země, Kov, Voda a Dřevo. Ke každému z těchto elementů lze přiřadit určité vlastnosti či jevy existující v přírodě a v kosmu. Svým správným rozložením způsobují vyváženost, při špatném rozložení naopak vedou k dysharmonii. Obecně se dá říci, že kombinace použití těchto pěti elementů ovlivňuje tok energií.

Seriál: Feng šuej 1 - Úvod

23.07.2015 :: Renata Šindelářová :: Zdravé bydlení

Feng-šuej je tradiční čínské učení zabývající se vlivem prostředí na člověka a zároveň hledáním ideálního místa pro něj. To platí jak v kontextu s krajinou, tak v souvislosti s vhodným umístěním domu v zahradě, použití vhodného stavebního materiálu a tvarů či také ideálního rozmístění nábytku v domě. Feng-šuej, to je zdravé bydlení, které vám chceme představit v celém seriálu článků.