Naše tipy a triky

3+1 tip pro hezčí a útulnější balkon

30.07.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Mít doma kousek svěží přírody je potěšující zvláště tehdy, bydlíte-li uprostřed betonového města. Máte-li štěstí a k vašemu bytu náleží balkon, můžete si útulné místečko plné zeleně vytvořit právě zde na čerstvém vzdoušku. A nemusí jít pouze o přehlídku pestrých květináčů.

10 tipů, jak ochladit byt bez klimatizace

23.07.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Letošní léto je vskutku povedené. Slunečné počasí a vysoké teploty připomínají více středomořské než naše běžné klima. Na koupališti, letních zahrádkách a výletech do přírody je netypické letní počasí potěšující, doma bychom však uvítali o něco nižší teploty. Jak na úmorné horko v bytě vyzrát, aniž bychom museli utrácet tisíce korun za drahou klimatizaci?

Barevná domácnost: Zatočte s bílou nudou v kuchyni

03.07.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Bílá barva je krásná, čistá a elegantní. Není divu, že se hodně používá při zařizování moderních bytů, zejména pak kuchyní. Vše se ale jednou omrzí a časem může bílá kuchyň působit studeně, někdy až sterilně. Proto vám přinášíme pár tipů, jak bílé kuchyni dodat nový šmrnc pomocí zářivých barev.

Máte skříň plnou nenošených věcí? Dejte jim druhou šanci!

12.06.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Každá žena to dobře zná - šatní skříň plnou nenošeného oblečení. Některé kousky jsou staršího data, jiné už dávnou nepadnou. Vyhodit jen tak do popelnice nepoškozené věci by však byla velká škoda. Existují lepší možnosti, jak se nenošeného oblečení zbavit bez výčitek svědomí a ještě někomu udělat radost.

5 žhavých trendů v bydlení pro rok 2018: Jak se vám líbí?

05.06.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Nejlepší tipy na jarní úklid šatníku

14.05.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Letošní jaro, dalo by se říci spíše léto, přišlo velmi rychle. Jistě už jste dávno vyměnili zimní svršky za jarní. Pokud vás ale při pohledu do skříně přepadá čiré zoufalství, když hledáte ten či onen kousek, nastal ideální čas na radikální úklid šatníku. Víme, jak na to.

Máte malý byt? Poradíme vám, jak vybrat sedačku

04.01.2018 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Větší byt se zařizuje snadno. Dostatek prostoru umožňuje popustit uzdu fantazii bez ohledu na čtverečné metry. Když však žijete v menším nebo dokonce úplně maličkém bytě, jeho zařizování vyžaduje mnohem větší um. Například výběr vhodné sedací soupravy tak, aby nezabrala téměř celý byt, není nijak snadný.

Pár tipů, jak slavnostně prostřít nejen o Vánocích

20.12.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Nejen děti, ale i my dospělí odpočítáváme dny chybějící do Štědrého večera. Předtím, než se však všichni vrhneme na rozbalování dárků, čeká nás tradiční vánoční večeře plná kaprů, řízků a bramborového salátu. Taková výjimečná událost si zcela jistě zaslouží slavnostně prostřený stůl.

Vyzdobte si byt podle nejnovějších vánočních trendů

30.11.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Vánoce patří k nejoblíbenějším svátkům v roce. Všude bují vánoční nálada. Na náměstích probíhají trhy, slavnostně se zdobí celé ulice a ani naše domácnosti nebývají výjimkou. Pokud stále netušíte, jak svůj byt zkrášlíte letos, nechte se inspirovat našimi tipy.

Trendy v bydlení: Podzim ovládly přírodní materiály a retro

26.10.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Ne, opravdu vás nebudeme přesvědčovat, abyste vyhodili veškerý nábytek a zakoupili zánovní odpovídající aktuálním trendům. Trendy se mění neustále. To, co letí na jaře, je na podzim dávno out. Tvář interiéru však můžete snadno změnit a to pomocí vhodných "trendy" doplňků. Například letos na podzim letí přírodní materiály a retro design.

3 tipy, jak se nejlépe zbavit starého nábytku

11.10.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Konečně jste se rozhodli pořídit si větší a hlavně pohodlnější sedačku, nové a modernější šatní skříně, kvalitnější postel s pořádnou matrací nebo všechno najednou. Radost z pořízení nového nábytku lehce kazí nově vzniklý problém týkající se otázky, jak se zbavit nábytku starého. Ideálně tak,  abyste vydělali, nebo vás to alespoň nestálo čas ani peníze. Máme pro vás hned tři tipy, jak se starého nábytku zbavit, než by jeden řekl švec.

5 tipů na krásné podzimní dekorace do bytu i na zahradu

27.09.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Konec léta letos přišel dříve než obvykle a krátké babí léto slibuje alespoň nadcházející víkend. Zastavit příchod sychravého, pochmurného a chladného podzimu nedokážeme, a proto jsme si pro vás připravili alespoň pár tipů na krásné podzimní dekorace do bytu.

5 tipů, jak dětský pokoj proměnit v pokoj pro malého školáka

07.09.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Pro někoho je začátek září obyčejným obdobím. Léto končí a nastává podzim stejně jako každý rok předtím. To neplatí pro rodiče, jejichž dítě v pondělí poprvé vkročilo na školní půdu. Nástup do školy nadobro změní život nejen školáka, ale celé rodiny. Změnit by se však měl i jeho pokoj tak, aby si v něm mohl nejen hrát, ale také učit se a vypracovávat domácí úkoly.

Nejlepší TV stolek aneb není stolek jako stolek

22.08.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

V žádné moderní domácnosti nechybí televize, ke které patří správný stolek. Jeho výběr bychom neměli podceňovat, ani jej nahrazovat obyčejným stolkem či skříňkou. Správný stolek má totiž vše k tomu, aby bylo kam uložit potřebné vybavení a skrýt nevzhlednou změť kabelů.

Tipy a triky, jak vybrat a vybavit novou šatní skříň

31.07.2017 :: Monika Šaríková :: Naše tipy a triky

Možná se pomalu a jistě dostáváte do fáze, kdy vás nadbytek věcí uložených ve skříních přivádí k šílenosti. Doslova se bojíte otevřít jakoukoliv skříň v domácnosti, aby na vás polovina jejího obsahu s hukotem nevypadla. A to přesto, že skříně donekonečna uklízíte a přerovnáváte. Nastal čas vybrat novou dostatečně prostornou šatní skříň plnou praktických vychytávek.