Aktuálně

For Habitat a další - největší jarní přehlídka bydlení

19.03.2018 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Předposlední březnový víkend nabízí opravdu pořádný nášup, co se týče výstav na téma bydlení. Na rozlehlém výstavišti v pražských Letňanech právě probíhá příprava hned pro sedm výstav, kterou budete moci navštívit a prohlédnout si již tento prodloužený víkend od 22. do 25. března. Těšíte se?

Ultra Violet - seznamte se s barvou roku 2018

24.01.2018 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Každý rok vyhlašuje společnost Pantone barvu roku. Tentokrát si vybrali dramatický odstín nazvaný Ultra Violet symbolizující tajemno, originalitu a vizionářské vidění směrem k budoucnosti. Je více než pravděpodobné, že v letošním roce spatříte více fialové barvy, než jste byli dosud zvyklí.

Výstavy a veletrhy v roce 2018: Co nás čeká a nemine?

11.01.2018 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Stavíte dům? Plánujete nákup nového nábytku do bytu? Čeká vás kompletní rekonstrukce? Rádi byste se dozvěděli více o chytré domácnosti nebo jen načerpali inspiraci? Pak právě pro vás je určený seznam vybraných výstav a veletrhu z oblastí bydlení, které jsou připravovány pro letošní rok 2018.

Co nového přinesl Designblok 2017?

09.11.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Na konci října proběhl v Praze již 19. ročník uznávané mezinárodní výstavy Prague International Design Festival. Jako každý rok i letos si návštěvníci užívali to nejlepší, co současný design nabízí v oblasti nábytku, bytových doplňků, svítidel, průmyslového designu, šperků i módy.

Bytová show - 22. výstava nábytku, interiéru a bytových doplňků

21.09.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Dalo by se říci, že vybavit byt není nic náročného. Nabídka nábytku a doplňků je více než bohatá. Každý si tak může vytvořit vlastní zcela jedinečný styl. Jenomže ono se to lehko řekne, ale hůře dělá. Nevíte-li si rady, zapište si do kalendářů víkend 9. až 12. listopadu 2017, a zajeďte si pro inspiraci do Hradci Králové na tradiční výstavu Bytová show.

For Decor & Home - veletrh pro hezčí domov

17.08.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Máte pocit, že vašemu domovu něco chybí? Něco, co se vám nedaří definovat, a rádi byste zjistili, co to je? Zkuste navštívit zářijový veletrh For Decor & Home, kde budou představeny žhavé novinky v oblasti dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků i dárkového zboží. Nechte se inspirovat a doveďte svůj domov k dokonalosti.

Myčka nádobí oslavila 130 let. Vynalezla ji žena

23.05.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Myčku nádobí považujeme za běžnou součást vybavení kuchyně. Dnes ji používá každá třetí česká domácnost. Ještě před pár lety bychom ji však mohli považovat za chytrou novinku, která šetří nejen náš čas, ale také spotřebu energie a vody. Možná pro vás bude překvapení, a možná ne, že první myčku vynalezla velmi chytrá žena. A nebyla to ledajaká žena.

Čtenářské křeslo "ušák" aneb poznejte pravé pohodlí

03.04.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Pamatujete si ušáky? Většina z nás si je vybaví společně se vzpomínkami na své prarodiče, v jejichž obývacím pokoji se tyčilo ohromné křeslo. Ohromné proto, že jako malé děti jsme se v nich doslova ztrácely. Neuvěřitelně pohodlné křeslo, v němž si naše babičky a dědečkové četli nebo prostě jen odpočívali po náročném dni. Ušák naštěstí nezmizel, pořídit si jej můžete i v dnešní době.

AFT: Největší veletrh elektroniky ve střed

28.02.2017 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Největší veletrh elektroniky ve střední Evropě Amper se koná již 25. rokem na výstavišti v Brně. Loňský rok jej navštívilo dokonce 45 200 návštěvníků lačnících po nejnovějších novinkách. Své vychytávky zde vystavilo na 605 firem z 23 zemí světa. Letošní rok nebude výjimkou a svůj status nejvýznamnějšího veletrhu elektroniky s přehledem potvrdí.

K Vánocům patří stylová vánoční výzdoba

15.12.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Zkusme pro jednou zapomenout na shon a stres s nimi spojený a připravme se na Vánoční svátky v klidu a míru. A nezapomeňte také na svůj domov. Drobná vánoční výzdoba vám bude každý den připomínat, jak krásným svátkem Vánoce jsou.

Doba, kdy nákupy budou rozvážet roboti, se blíží

31.10.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Pohodová a chytrá domácnost není pouze o zařízeních určených pro interiéry, ale také o dalších maličkostech, které nám usnadňují život a šetří čas. Představte si situaci, kdy vám vaše chytrá lednička vypracuje podrobný nákupní seznam a nákup samotný vám doveze robot. Ne, nejedná se o sci-fi, ale o brzkou realitu.

Kam vyrazit na výstavu o bydlení na podzim

22.09.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Nadprůměrně teplé zářijové dny skončily a sychravý podzim dal o sobě velice rychle vědět. Chladné večery a brzká tma přestává lákat na procházky přírody. Co tedy s volnými podzimní víkendy? Máme pro vás nápad v podobě vybraných výstav ze světa bydlení, staveb a zahrady. Nechte se inspirovat!

To nejlepší ze 70. a 80. let najdete na výstavě RETRO

02.09.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Pro všechny, kteří si oblíbili retro styl a to nejen v oblasti bydlení, je určená unikátní výstava RETRO 70. a 80. let. Pořádá ji galerie Tančící dům na pražském Jiráskově náměstí a prohlédnout si můžete jen to nejlepší, co toto diskutabilní období v historii Československa nabízí. Návštěvníky výstavou provede oblíbená animovaná postava pana Vajíčka.

Výstavy plné nápadů a inspirací

07.07.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Léto běží v plném proudu. To však neznamená, že na vás nečeká pořádná dávka inspirace. Bydlení si prázdniny nebere. V následujícím měsíci srpen je pro vás připravená celá řada zajímavých výstav, které jsou zaměřené především na zahradu. Na co se můžete těšit?

Dochází Vám nápady? Navštivte výstavy o bydlení v květnu

03.05.2016 :: Monika Šaríková :: Aktuálně

Stavíte dům, rekonstruujete byt nebo se snažíte ze své zahrady vytvořit učiněný ráj? Pokud už vám dochází nápady, připravily jsme si pro vás seznam zajímavých výstav, které se budou konat v květnu v různých koutech naší republiky. Zde můžete najít inspiraci nebo se jen pokochat novinkami.