Xiaomi proniká už i do chytrých domácností

Čtvrtek 07. prosinec 2017 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Xiaomi je známá po celém světě. Vyrábí kvalitní mobilní telefony za příznivou cenu. Velmi oblíbené jsou také fitness náramky, power banky či kamera do auta. Nyní si můžete výrobky od Xiaomi pořídit také do kuchyně. Rychlovarná konvice udrží teplotou až 12 hodin, rýžovar nabízí spousty funkcí a čistička vody vám zaručí dokonale čistou a pitnou vodu.

Chytrá rychlovarná konvice - umí toho dost?

Rychlovarnou konvici Xiaomi Mi Kettle můžete na rozdíl od té “obyčejné” ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu. U nás si ji můžete koupit zhruba za 1 500 Kč, na internetu ji však můžete sehnat za 1 000 Kč. Proč byste si ji měli vůbec kupovat, když už jednou funkční doma máte?

Po propojení s telefonem prostřednictvím Bluetooht můžete využívat řadu chytrých funkcí jako udržování teploty po dobu 1 až 12 hodin nebo předdefinovanou teplotu pro kávu, čaj či kojeneckou stravu. Nastavit si můžete také to, zdá se má zbytkové teplota udržovat na vysoké teplotě či nikoliv. Díky aplikaci v telefonu můžete konvici nejen ovládat, ale také budete dostávat upozornění o ohřáté vodě.

Z podrobné recenze chytré konvice Xiaomi Mi Kettle se dozvíte vše potřebné. Pozitivně je hodnoceno celkové zpracování a minimalistický design. Konvice včetně podstavce je vyrobená z kvalitního plastu a nerezu. Za nevýhodu je považován manuál v čínském jazyce a čínská přípojka, ke které je nutné mít odpovídající redukci. Přímo na konvici jsou tlačítka označená čínskými znaky. Pochopit smysl naštěstí není nijak složité. Chybí také stupnice, podle které byste poznali množství vody v konvice.

Co takhle něco modernějšího?

Rýžovar a pomalý hrnec v jednom

Hospodyně jistě ocení rýžovar Xiaomi, který zároveň funguje jako pomalý hrnce. U nás se oficiálně neprodává. Na čínských e-shopech jej seženete zhruba za 2 600 Kč. Na pouhý rýžovar to je hodně. Pokud ale zrovna uvažujete o pomalém hrnci, možná vaše volba padne právě na Xiaomi.

Zpracování je stejně kvalitní jako v případě konvice. Dostupný je rýžovar pouze v bílé barvě. Vnějšek je vyrobený z plastu, hrnec o objemu 3 litry z masivního kovu. Po vaření jej snadno vyjmete a umyjete. K jeho používání u nás budete potřebovat redukci na zapojení do zásuvky.

Inu, a co je na rýžovaru Xiaomi tak chytrého? Hrnec lze propojit s mobilním telefonem skrze aplikaci MiHome, která se používá také u rychlovarné konvice. Nyní už si můžete vybrat některou z 200 druhů rýže, vybrat texturu a chuť a za pár minut se dočkáte rýže jako v čínské restaurace.

Menší překážkou se můžete stát všudypřítomná čínština, která používání hrnce poněkud komplikuje. Aplikace je naštěstí z větší části přeložená do angličtiny. Lepší je nastavit program vaření zde.

Nebaví vás stát u plotny? Pořiďte si chytrý hrnec

Čistota půl zdraví

O čisté vodě to platí dvojnásob. V domácnosti z kohoutkové vody nejen vaříme, ale také ji pijeme. Xiaomi se proto rozhodla přijít na trh s čističkou vody Xiaomi Mi Water Purifiner. Stejně jako konvice a hrnec i v tomto případě se jedná o chytré zařízení do domácností. Opět v elegantním bílém provedení s minimalistickým designem.

K čištění vody využívá čistička čtyři různé filtry. První dva jsou vyrobené z bavlněných vláken, druhé dva z uhlíkovo-kokosových a poslední je filtrovací membrána. Čistička vodu zbaví usazenin, kovu, rzi, bakterií a dalších organických látek. Také čističku Xiaomi jednoduše propojíte s vaším mobilním telefonem. V aplikaci můžete sledovat kvalitu vody ve vaší domácnosti. Líbí se vám? Na internetu ji seženete zhruba za 5 600 Kč.