Vyzdobte si byt podle nejnovějších vánočních trendů

Čtvrtek 30. listopad 2017 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Mezi vánoční barvami vítězí bílá

Mezi tradiční vánoční barvy patří zelená, červená, modrá, měděná, stříbrná a zlatá. Loni byla velmi populární také bílá a to se nemění ani letos. Bílá barva působí čistě, něžně a velmi elegantně. Rozjasní celý byt a zvětší prostor. Navíc ji lze velmi snadno kombinovat s jinou oblíbenou barvou.  Pro letošní rok je trendy kombinace bílé se stříbrnou, mátovou či pistáciovou.

Asi nejlépe vypadá bíla se stříbrnou. Vaši domácnosti dodá nádech výjimečnosti a luxusu. Obáváte-li se příliš “studeného” výsledku, nebojte se doplňků v teplejších odstínech. Příjemné bude hřejivé vánoční osvětlení, které domácnosti dodá příjemný pocit útulnosti.

Velkým hitem jsou například svítící stromy. Vybrat si můžete například bílý strom ozdobený třpytkami, který se bude skvěle hodit k ostatním bílo-stříbrným dekoracím.

Vánoční výzdoba v bílo-stříbrné působí velice efektně

Velice luxusně vypadá kombinace bíle se zlatou

A co takhle fialová?

Letošní rok se do popředí na úkor oblíbené červené a modré derou také odstíny fialové barvy, která představuje barvu magie, skromnost, pokání i lásku k lidem. Fialovou lze doplnit právě bílou a získáte tak neobvyklou vánoční kombinaci. Ačkoliv neobvyklá není úplně správné označení. Fialová barva je totiž s Vánocemi úzce spjata. Vždyť se jedná o původní barvu adventu podle barvy kněžského roucha.

Ozdobit můžete nejen vánoční stromek ale celou domácnost. Kombinaci bílé a fialové můžete například použít na svátečně prostřený stůl, barevné žárovky, svíčky, mašlemi apod. I takový adventní věnec může v této kombinaci společně se zelenými větvičkami působit skvostně.

Kombinace fialové, bílé a potažmo stříbrné nevypadá vůbec špatně

Co takhle fialová se zlatou? Nevypadá úžasně?

Přírodní materiály stále frčí

Není-li bílá ani fialová barva zrovna vašim “vánočním” favoritem, nebojte se zůstat u přírodních zemitých barev. Ty nikdy trendy být nepřestanou. Zemité odstíny a přírodní ozdoby působí hřejivě a útulně a pro mnoho lidí jsou právě ony pravých symbolem Vánoc.

Navíc se jedná o levné dekorace, protože většinu z nich najdete v přírodě na procházce nebo si je doma vyrobíte sami. Tímto způsobe lze zužitkovat různé plody, sušené ovoce, šišky, větvičky, ořechy a různé dřevěné dekorace.

Mezi tradiční vánoční dekorace patří větvičky, šišky i sušené ovoce

Trendy tipy pro letošní Vánoce

S vánoční výzdobou si můžete opravdu vyhrát. Zajímavým nápadem je namísto tradičního stojanu na vánoční použít například velký proutěný koš. Výsledek bude zvláštní a působivý. A určitě bude vypadat mnohem lépe.

Zdobení vánoční stromku je vůbec kapitola sama o sobě. Nemusíte mít vánočně ozdobený celý byt, ale stromeček ten musí být vždy. Pokud každý rok přicházíte s něčím novým, budou pro vás následující řádky cennou inspirací.

Letošní Vánoce prý vyžadují vintage styl. Takže zaskočte za babičkou, nebo nejlépe za prababičkou, a hezky ji poproste o nějaké pěkné staré ozdoby. V krabicích u rodičů možná objevíte ozdoby, které jste jako děti používaly právě vy. Možná jich najdete dost na to, abyste si doma mohli stromeček ozdobit v retro stylu.

Nevíte si rady s prostíráním? Vyzkoušejte slavnostní prostření bez prostírání. Pokud máte krásný dřevěný stůl, budou na něm vypadat krásně i obyčejné talíře ozdobené prostou zelenou větévkou, mísou plnou ořechu, sušených plodů a cukroví. O slavnostní osvětlení se postarají svíčky v nenápadných barvách.

Pamatujete na různé autíčka, kominíčky, sněhuláky a další postavičky?