Výstavy plné nápadů a inspirací

Čtvrtek 07. červenec 2016 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Léto běží v plném proudu. To však neznamená, že na vás nečeká pořádná dávka inspirace. Bydlení si prázdniny nebere. V následujícím měsíci srpen je pro vás připravená celá řada zajímavých výstav, které jsou zaměřené 960především na zahradu. Na co se můžete těšit?

 

Hned v prvním srpnovém týdnu od 3. do 7. srpna 2016 se koná zahrádkářská a hobby prodejní výstava Zahrada Věžky. Na milovníky pestrobarevné flóry zde čeká opravdu široký výběr nejen okrasných květin, ovocných keřů a stromů, ale i zeleniny a ovoce. Chybět nebude ani doprovodný program s živou hudbou a samozřejmě pestré možnosti občerstvení.

 

Souběžně se slavnými Chodskými slavnostmi již tradičně probíhá i Chodský veletrh v Domažlicích od 12. do 14. Srpna 2016. Výstava se zaměřuje jak na zahradu, tak i na stavbu domu a výstavu bytového zařízení. Jedním z hlavních témat bude například úspora energie a její možnosti. Vstupné na výstavu je zdarma.

 

V krásné Olomouci přímo v parkovém areálu Smetanových sadů a jeho pavilonech se bude ve dnech 18. - 21. srpna 2016 konat nejstarší a nejznámější zahradnická výstava v celé České republice Flora Olomouc. Těšit se můžete doslova na záplavu nádherných květů z domácích luhů i hájů a exotické květiny z daleké Malajsie. Bohatý doprovodný program je samozřejmostí.

 

Druhá polovina srpna začne již 23. ročníkem všeobecné stavební výstavy Dům 2016, pořádané ve dnech 19. a 21. srpna 2016 na Výstavišti v Lounech. Na čtyřech výstavních plochách, dvou mobilních halách a rozlehlých venkovních prostorách své výrobky a produkty představí na 149 vystavovatelů.

 

Již 40. ročník celostátní výstavy pro zahrádkáře a zahradníky pořádá město Kroměříž ve dnech 25. až 28. srpna 2016. Výstava Floria léto 2016 je určená pro děti, dospělé i celé rodiny.

 

Ekologii a ochraně životního prostředí se věnuje výstava Ekostyl ve dnech 25. až 30. srpna 2016. Zde se dozvíte zajímavosti a novinky, které se týkají ekologických technologií a staveb, alternativních energetických zdrojů, bioproduktů i zdravého životního styl včetně biopotravin.

To nejlepší nakonec

Ve stejném termínu jako Ekostyl a stejně tak na Výstavišti v Českých Budějovicích bude probíhat oblíbená výstava Země živitelka pořádaná ve spolupráci s ministerstvem zemědělství, Potravinářskou komorou a dalšímvýznamnými státními úřady.

 

Už 43. ročník výstavy tentokrát za hlavní téma pojal obnovou a rozvoj venkova, rostlinnou a živočišnou výrobu, zemědělskou techniku, potravinářskou výrobu, zahradnictví a pěstitelsví. Součástí celé výstavy bude i zajímavý doprovodný program, jako je například prezentace masného skotu (Angus show a Limousine show), výjimečné kulinářské zážitky či finále v hodu oboustrannou sekerou v rámci soutěže Česká sekera 2016.

 

Aby toho nebylo málo, návštěvníci výstavy mohou v rámci jednoho vstupného navštívit také Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada, která se nachází v Hluboké nad Vltavou. Nemusí tam přitom jezdit ve stejném termínu. Stačí si uchovat vstupenku a použít ji mohou kdykoliv až do konce října 2016.

Výstavy plné nápadů a inspirací

Starší aktuality

Archiv aktualit