Trendy v bydlení: Podzim ovládly přírodní materiály a retro

Čtvrtek 26. říjen 2017 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Chcete-li být stylový a mít interiér, který lze jednoduše přizpůsobit zrovna letícím trendům, je základem neutrální vybavení. Díky tomu můžete zakoupit takové doplňky a maličkosti, které celkovému vzhledu dodají šmrnc. S podzimem bývá často spojováno sychravé počasí, déšť a vycházející zima. My však o žádné deprese nestojíme, a proto si domů pozveme veselé podzimní barvy.

Barvou roku 2017 je zelená

Letošnímu roku ze všech krásných barev vládne zelená. Zatímco na jaře hrály prim svěží a jasné odstíny zelené připomínající první jarní trávu, na podzim se o hlavní slovo hlásí temnější odstíny zelené obohacené o všechny odstíny oranžové, žluté, červené, zlatavé a hnědé. Opět, není nutné nakupovat nový nábytek. Stačí nakoupit zajímavé doplňky v podobě závěsů, polštářků, koberečků nebo prostírání na jídelní stůl. A hlavně nezapomeňte na květiny, které osvěží každý interiér.

Z procházky podzimní krajinou si můžete domů přinést další úžasné podzimní dekorace. Inspiraci najdete v našem předchozím článku 5 tipů na krásné podzimní dekorace do bytu i na zahradu. Podzimní atmosféru do vašich domácností přinesou čerstvé a sušené květiny, upravené přírodní dýně nebo keramické dýně, sušené plody, dekorace vytvořené z větviček, listí, šišek, kaštanů, šípků a dalších podzimních plodů. Romantickou a melancholickou náladu podpoří zapálené svíčky a rozsvícené lucerny.

Příroda v hlavní roli

Přírodní materiály použité v interiéru jsou stále populární. Punc luxusu interiéru dodá například jídelní stůl vyrobený z minimálně opracovaného masivního kusu dřeva. Dřevo není jediným přírodním materiálem, který lze z interiéru použít. Hned v jeho závěsu následuje kámen, sklo a také ocel. Absolutní harmonie dosáhnete kombinací vybraných nebo všech čtyř základních přírodních materiálů. Dalším zajímavým detailem mohou být vypínače provedené v moderním designu připomínající různé přírodní materiály jako například dřevo či kámen.

Retro stále žije

Ať už se jedná o opravy v módě nebo vybavení interiéru, velmi často hledáme inspiraci v minulosti. V posledních letech se jedním z největších hitů  stal retro styl. Zakoupit si můžeme na retro nábytek, vybavení, doplňky, ale i spotřebiče. Podle odborníků nadšení pro retro styl představuje jakýsi návrat k tradici a pro mnoho lidí se v podstatě jedná o nostalgii a vzpomínky na krásné a bezstarostné dětství. Retro si však oblíbili i lidé, kteří si tuto dobu vůbec nepamatují.

Retro je jednoduché, symbolizují jej elegantní křivky a nenásilné tvary. Nejedná se o žádné velké " krabice", ale o jednotlivé kusy nábytku, které je možné různě kombinovat. Důležitou roli hrají také typické retro barvy - hořčicově žlutá, oranžová, olivově zelená, blankytně modrá, citronově žlutá, jasně a vínově červená, světle a tmavě šedá, růžová, bledě fialová a bronzová. Jednoduše řečeno retro je jednoduché, hravé, barevné a funkční. Výhodou je, že nové retro kousky lze velmi dobře kombinovat s moderním vybavením.

Pokud nechcete hned kupovat nový nábytek, zaměřte se na stylové retro doplňky jako stojatá lampa se babičce, staré vinylové desky ideálně s gramofonem, moderní plechové cedule, plastové židle výrazně barevné tapety.