Tipy a triky, jak vybrat a vybavit novou šatní skříň

Pondělí 31. červenec 2017 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Nová šatní skříň vás přitom nemusí hned zruinovat. Stačí si zvolit správnou variantu. Základem úspěchu je vymyslet takový systém, který vám ulehčí a zpřehlední ukládání všech věcí, oblečení a obuvi.

Moderní a praktická skříň by měla splňovat následující požadavky:

  • promyšlený systém ukládání předmětů
  • snadná orientace
  • dobrý přehled
  • volný přístup ke všem věcem
  • šatní skříň může být různou podobu

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

Samostatná skříň nebo skříň na míru?

Než se vrhnete do výběru konkrétního modelu, ujasněte si své prostorové i finanční možnosti. Kolik do nové skříně chcete a můžete investovat? Je vhodnější samostatně stojící skříň, nebo máte vhodný prostor pro zabudovanou šatní skříň na míru? Tyto a podobné otázky byste si měli zodpovědět jako první. Své výhody i nevýhody mají obě varianty.

Samostatnou skříň lze přemístit a přestěhovat

Samostatnou skříň můžete přemístit z jedné místnosti do druhé, z jednoho bytu do jiného. To je zásadní fakt. Nebydlíte-li ve svém a hrozí vám riziko stěhování nebo nečekaná výpověď ze strany nájemce, je škoda investovat do drahé šatní skříně na míru, kterou nelze přestěhovat. Alespoň ne jednoduše. Naproti tomu se samostatnou skříní si můžete dělat, co chcete, pokud nejsou extrémně velké.

Zajímavé řešení nabízí solitérní kusy nábytku, které lze používat samostatně i skládat do většího celku. Postupně a s ohledem na své finanční možnosti lze nakupovat různé díly a vytvářet si tak jedinečný a osobitý design. Nevýhodou samostatných kusů nábytků je menší úložný prostor. Na stejné ploše umožní uskladnění a uložení méně věcí.

Se samostatnými skříněmi lze snadněji manipulovat

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

Zabudované šatní skříně na míru

Ideální možnost, jak vyplnit různé stavební výklenky, prázdné prostory i nevyužitá místa například pod schodištěm. Šatní skříně mají jednou ohromnou výhodu. Vybraný prostor zaplní celý - od podlahy až po strop a nabízí tak 100% využití prostoru. Jedná se tedy o praktickou a úspornou variantu. V menších bytech často nahrazují i komoru a v některých případech i menší pracovnu.

Zabudované šatní skříně na míru si lze zorganizovat podle vlastních představ. Zvolit si můžete jak klasické dveře, tak i praktičtější posuvné dveře, které nezabírají žádné místo navíc. Celé dveře nebo jejich část lze nahradit zrcadlem, které opticky zvětší celou místnost. Ale především nabízí neuvěřitelný prostor uvnitř. Aby taková skříň sloužila dobře, je dobré zamyslet se na vnitřním vybavením.

Do velké šatní skříně se vejde cokoliv

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

Chytré vnitřní vybavení

Vnitřní vybavení vaší nové šatní skříně nemusí obsahovat pouze klasické police, tyče na ramínky a šuplíky. Dnešní moderní úložné systémy nabízí mnohem více. Do moderních šatních skříní lze instalovat nejrůznější vychytávky jako sklápěcí tyče pro vysoko zavěšené oblečení, praktické a přehledné drátěné programy, kontejnery a dokonce úložný prostor pro žehlící prkno a žehličku či pracovní desku.

Praktické boxy a další vychytávky

Členění šatní skříně nemusí být vždy pevně dané. Zbývající prostor nabízí další možnosti členění a uspořádání uložených věci. Jsou to různé krabice, kontejnery či úložné boxy. Jsou vyráběné z různých materiálů, a kromě praktického využítí, mohou i pěkně vypadat. Další možnosti nabízí závěsné poličky, které si můžete uspořádávat dle libosti a potřeby. A když je přestanete potřebovat, jednoduše je složíte a uschováte.

Mezi maličkosti, které vám organizaci věcí a předmětů v nové šatní skříni usnadní, patří různé věšáky, háčky na pásky a na kravaty, oka na šátky a další organizace. S jejich pomocí může i vaše současná skříň vypadat mnohem lépe a hlavně uklizeně a přehledně.

 

Tipy a triky, jak vybrat a vybavit novou šatní skříň

Starší aktuality

Archiv aktualit