Slaďte nábytek se stylovým krbem

Úterý 31. květen 2016 | RSS Feed
Autor: Lukáš Vondráček

Obývací pokoj bývá často považován za srdce vaší domácnosti, tedy za nejdůležitější část domu či bytu. V obývacím pokoji mají lidé různé věci a druhy nábytku, nicméně v žádném obývacím pokoji by samozřejmě neměla chybět pěkná, příjemná a pohodlná sedačka. Pokud si však chcete váš domov ještě více zpříjemnit a přinést tak do vaší domácnosti větší pocit pohodlí, romantiky, dobré nálady a tepla domova, rozhodně u vás doma nesmí chybět krb.

Jaký druh krbu?

Při výběru krbu záleží vše na vás, k jakému účelu daný krb chcete využívat. Chcete si pořídit krb jako stylovou dekoraci, zdroj tepla nebo kombinaci obou možností? V dnešní době existuje mnoho druhů krbů, tudíž využitelnost je velmi rozmanitá. Nespornou výhodou je využití pro podlahové vytápění, tudíž si můžete užívat teplo plápolajících plamenů v krbu a zároveň pociťovat úžasný pocit vyhřáté podlahy. V základě rozdělujeme 4 typy krbů neboli krbových vložek. Teplovodní, Teplovzdušné a plynové vložky a dále Bio krby. Každý typ má své výhody, jako teplovodní, který vhání vodu do radiátorů a tudíž slouží jako hlavní zdroj tepla, teplovzdušný, pomocí kterého je možné vyhřívat podlahu a plynové, které jsou velmi oblíbeny zejména pro pohodlí, skvělý design a nízkou náročnost.

Kombinace nábytku s krbem?

Pokud se rozhodnete pořídit si krb nebo ho již máte, máme zde pro vás pár tipů, jak si zorganizovat nábytek, aby využitelnost a uklidňující pocit krbu byly maximální. Začněme tedy pohovkou, která by měla být alespoň 20 cm odsunuta ode zdi, zejména kvůli proudění tepla a vzduchu z krbu. Vzdálenost mezi hlavním zdrojem tepla krbu a nábytkem by měla být nejméně 80 cm nicméně pro lepší pocit i pohodlí lze doporučit prostor okolo 1,5 metru. Pokud máte v obývacím pokoji další nábytek, jako skříně či stolek, dodržujte minimálně zmíněnou hranci 80 cm od krbu. Krb by měl být dobře dostupný z více stran, nejen pro lepší manipulaci ale také pro větší požitek z ohně.

Slaďte nábytek se stylovým krbem Slaďte nábytek se stylovým krbem

Starší aktuality

Archiv aktualit