Seriál: Feng šuej 7 - Magie

Středa 13. leden 2016 | RSS Feed
Autor: Renata Šindelářová

Jak energeticky vylepšit byt či dům? Především se zaměřme na snadno zrealizovatelné možnosti. Do prostoru můžeme pozitivní čchi přitáhnout dodáním chybějících prvků, sladěním barev, zesvětlením tmavých míst a správným nasměrováním toku energie.

Barvy

Projděte si váš životní prostor a zhodnoťte, zda vámi použité barvy v místnostech jsou energeticky příznivé. Pokud ne, nové vymalování velmi rychle a efektivně změní tok energie v místnosti.

Tvary

Podle principu Pěti prvků pořídíme do bytu či domu vhodné doplňky. Pokud máme doma v panelovém domě (prvek Země) akvárium (prvek Voda), v našem bytě by rohodně neměly chybět rostliny s kulatými listy či kulatý stůl na kovových nožičkách (prvek Kov).

Oddělování zón

Ačkoliv je praktické mít pracovní stůl v ložnici či ratanové křeslo sloužící k odpočinku v kuchyni, tyto dvě energie není dobré míchat – buď odpočíváme nebo tvoříme. Každé místo vyzařuje určitý druh energie a míchat do sebe klid a práci není nikdy dobré. Pokud je to tedy jen trochu možné, oddělte důsledně pracovní a relaxační zóny, vaše tělo se vám za to odmění vnitřní vyrovnaností. Alespoň optické rozdělení prostoru se dá kromě nábytku vytvořit též květinami, výmalbou, různými doplňky (korálkový závěs). Nezapomeňte přitom, že oba oddělené prostory musí mít dostatek světla.

Tmavé kouty

Pokud máte v bytě tmavé místo (často na chodbě), energie tudy neproudí dál. Rozzařte toto místo přidáním silnějšího zdroje světla, vymalujte ho světlejším odstínem, pořiďte sem bílý nábytek či výraznou rozjasňující dekoraci (lávovou lampu).

Energie proudící ven

Nejčastějším neduhem každého prostoru je okno nacházející se přímo proti vstupu do bytu nebo dvoje dveře naproti sobě. Energie tudy proudí ven a v domě či v bytě nezůstane nic. Postavte energii do cesty výraznou květinu (palmu), přerušte dráhu energie zavěšením pestré ozdoby, umístěte před problematické okno záclonu s výraznými barevnými detaily či dekorativními doplňky (motýlci, květiny). V domově s vyrovnanou energií budete šťastnější a zdravější.

 

 

  1. Úvod
  2. Pět prvků
  3. Zahrada plná harmonie
  4. Vyčistěte si energie v domě
  5. Tvořme svůj domov intuitivně
  6. Feng šuej v paneláku
Seriál: Feng šuej 7 - Magie

Starší aktuality

Archiv aktualit