Posuvné zastřešení terasy: V létě terasa, v zimě zimní zahrada

Pondělí 25. duben 2016 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Máte-li u svého domu krásnou a prostornou terasu, jistě vás občas zamrzí, že ji nemůžete využívat i během nepříznivého počasí či chladnějších měsíců. Situace však má praktické řešení, kterým je posuvné zastřešení, díky kterému budete moci terasu využívat po celý rok.<

Terasa bývá oblíbeným místem zejména během teplých letních dnů. Na terase tehdy trávíme hodiny sluněním, odpočíváním či grilováním s rodinou či přáteli. S příchodem chladných dní terasu opouštíme a necháváme ji nevyužitou několik měsíců až do chvíle, kdy se ke slovu opět přihlásí teplé počasí. S vhodně zvoleným posuvným zastřešením však terasu můžete využívat na 100 procent po celý rok.

Posuvné zastřešení chrání terasu před větrem, deštěm, sněhem i nízkými teplotami

Hlavní výhodou posuvného zastřešení je právě ta možnost “posouvání”. Během léta terasu můžete nechat otevřenou a využívat ji tak, jak jste zvyklí. Jakmile se však ukáže horší počasí, zterasy už utíkat nemusíte. Jednoduše ji uzavřete a déšť ani nízké teploty vás nepřekvapí. Důležité je, aby posuvné zastřešení bylo vybráno správně s ohledem na terasu a vůbec celý dům.

Terasy jsou různě velké a mají různé tvary. Každá terasa je tedy zcela jiná a jejím rozměrům musí naprosto přesně odpovídat i posuvné zastřešení. Problém může vzniknout i kvůli nerovnostem domu, které nejsou na první pohled zřejmé. Stačí milimetrové rozdíly ve sklonu podlahy č zdi a zastřešení nikdy nebude dokonalé. I drobnou mezerou může na terasu pronikat déšť, sníh a unikat tak teplo.

Zastřešení terasy svěřte do rukou odborníků

Pokud nejste opravdu manuálně zručný řemeslník a zastřešení si nejste schopni provést samy, svěřte svou terasu do rukou skutečných odborníků. Výběru firmy proto věnujte patřičnou pozornost a nesnažte se ušetřit pár korun. Špatně provedené zastřešení terasy se vám nakonec prodraží dodatečným servisem a v horším případě může dojít i k ohrožení zdraví.

Nejlepší firmy jsou takové, které nedodávají sériové zastřešení, ale vyrábí je přímo na míru. To znamená, že prostor důkladně prohlédnou včetně všech stavebních nepravidelností a přesně jej zaměří a vymyslí nejlepší způsob zastřešení. Skutečně špičkové služby a servis nabízí například české společnosti Alukov, která garantuje odborné provedení zastřešení od zaměření, přes instalace až po dodatečný servis, a T-bold, která zastřešení teras nabízí na skutečně profesionální úrovni.

 

Tip: Přečtěte si také nový článek na téma Zahradní pergoly

Posuvné zastřešení terasy: V létě terasa, v zimě zimní zahrada

Starší aktuality

Archiv aktualit