Nejlepší chytré vychytávky pro němé členy domácnosti

Neděle 12. listopad 2017 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Zejména majitelé psů a koček by mohli vyprávět veselé, ale i smutné historky. V době, kdy jejich páníček vydělává peníze na krmení, bez výčitek svědomí cupují všechno, co jim “vleze” do tlamy. Psi z oblibou prchají z páníčkova dohledu, jakmile je na procházce v dáli zaujme něco zajímavého, ideálně dobře stavěná sousedova fenka. Díky našim tipům na chytré technologie vás mazlíček nepřekvapí.

PlayDate - nečekaná odhalení aneb když páníček není doma

Jen co se zabouchnou dveře za posledním členem domácnosti, zvířata zavětří zábavu. Největšími experta jsou štěňata a koťata, jejichž vynalézavost nezná hranice, zejména v oblasti demolování vybavení. Pokud vás zajímá, co ve vaší nepřítomnosti vyvádí zrovna váš mazlík, pořiďte mu PlayDate - kameru ukrytou v hračce.

Malá pětimegapixelová kamera se sledovacím úhlem 160 stupňů schovaná v míčku je příliš velkým lákadlem, než aby jej pes nechal odležený někde v koutě. Vzorně jej bude tahat všude sebou a vy se tak stanete vzdáleným svědkem všech neplech, které vaše zvíře bude zrovna provádět. Míček si totiž pomocí aplikace propojíte se svým mobilním telefon a sledovat jej budete moci on-line.

Součástí míčku se zabudovanou kameru je také mikrofón a reprudoktor. Nejenže svého mazlíčka uvidíte, ale také ho uslyšíte, a zároveň jej můžete napomenout ve chvíli, když se zrovna věnuje nějaké zapovězené činnosti. Cena PlayDate se pohybuje kolem 4 000 Kč

WÜF - chytrý obojek pro chytrý psy

Téměř polovina českých domácnost pečuje alespoň o jednoho pejska. Není divu, že hodně novinek směřuje především na ně. Jednou z vychytávek je chytrý obojek WÜF se zabudovaným GPS lokátorem. Obojek však neslouží pouze k hledání zatoulaného zvířete, ale i k jeho výchově.

Na obojku je umístěné malé pouzdro obsahující chytrý hardware, který získává informace o návycích a celkovém životním stylu vašeho čtyřnohého miláčka. Díky GPS se vám pejsek už nikdy neztratí. Prostřednictvím obojku WÜF můžete také psovi udělovat příkazy, získat jeho pozornost nebo jej upozornit na provinění. Vibrace, které obojek vydává, nejsou zdaleka tak nepříjemné a drsné jako elektrické obojky. Cena obojku je necelých 4 000 Kč.

Furbo - odměna na dálku pro hodné pejsky i kočičky

Furbo je třetím ze zajímavých tipů, které vám i vašemu pejskovi zpestří společný život. A tento rozhodně ocení i mazlíček, protože dává odměny. Furbo je primárně chytrá kamera, díky které můžete sledovat pohyb své miláčka. Na rozdíl od míčku PlayDate se nepohybuje po celém bytě, ale zato vedle kamery funguje jako chytrý dávkovač.

V horní části přístroje je umístěný dávkovač, do kterého vložíte oblíbené pamlsky. V momentě, kdy nejste doma, můžete svého zvířecího přítele kdykoliv odměnit. Můžete je trénovat nebo mu jen zlepšit náladu, když se zrovna nudí. Zařízení jednoduše propojíte a ihned jste v kontaktu. Zvíře vidíte, slyšíte, můžete mu udělovat pokyny. Furbo umí pořizovat fotky, které můžete ihned sdílet na sociálních sítí. Cena této vychytávky cca 2 800 Kč.