Modulární pohovky - hodí se do bytu, kanceláře i hotelu

Středa 11. duben 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Přístup lidí k bydlení silně ovlivňuje stále rychlejší moderní životní styl. Zejména mladí lidé se nebojí velkých změn, a to se odráží také na jejich potřebách na vybavení domácnosti. Velké kusy nábytku už netáhnou, oblíbenějšími se stává variabilní, hravý či neobvyklý nábytek jako právě modulární pohovky.

Čalouněné lego - každý den jiný obývací pokoj

Modulární sedačky naprosto přesně odpovídají dnešním trendům v bydlení. Tradiční pojetí obývacího pokoje, jehož centrem byla nejlépe ohromná rohová sedačka, stolek a stěna s vlekou televizí, pomalu ustupuje. Nahrazují jej menší kusy, které lze dle fantazie a potřeb rozdělovat a spojovat. Moderní obývací pokoj má stovky tváří, a záleží pouze na jeho uživateli, jaký prostor si z nich vytvoří.

To je na modulárních sedaček úžasné. Pro soukromé účely, odpočinek a čas stravený s rodinou si sedačku uzpůsobíte zcela jinak než na soukromou party. Nemusíte se mačkat na jednom jediném prostoru, jednotlivé kusy pohovky snadno rozprostřete po celé místnosti a získáte tak úžasný prostor, ve kterém se bude návštěva cítit volněji a příjemněji. Navíc není problém si své křesílko odsunout tam, kam se vám zrovna zlíbí.

Klasické sedací soupravy jsou samozřejmě stále k mání. Jejich hlavní výhodou je prostor a pohodlí :)

Výhodou modulárních sedaček jsou především téměř nekonečné možnosti využití. Jednotlivé kusy pohovky mají různé tvary a velikosti, k tomu patří područky, polštáře, odkládací i oddechové plochy. Je velmi snadné přizpůsobit si variabilní sedačku vlastním potřebám. V určitý moment se rodina nachází pohromadě, o pár minut později se každý věnuje své oblíbené činnosti, aniž by se navzájem rušili. Svůj kousek nábytku si prostě odsunou tam, kam zrovna chtějí.

Designéři představují modulární pohovky do bytu i hotelů

Není divu, že se modulární pohovky dostali do centra pozornosti světových bytových designérů, kteří za své nápady dostávají jedno prestižní ocenění za druhým. Karim Rashid, designér egyptského původu, vytvořil organickou modulární pohovku složenou z deseti kusů, které lze používat samostatně nebo spojovat do různých celků. Jeden kus má v sobě zabudovaný tác, další USB nabíječku.

Italský designer Francesco Rot má na svědomí další nevšední pohovku. Jeho pohovku tvoří různé kusy, které lze různě uspořádat. V tomto případě pohovka získala velké plus za odnímatelné čalouněné kryty.

Jsou to právě designéři, kteří upozorňuje na ne zrovna praktický a těžkopadný nábytek v kancelářích a hotelových lobby. Modulární pohovky přitom nabízí originální prostor pro pracovní i soukromé schůzky. Díky jejich variabilitě je lze sestavit tak, aby se všichni účastníci cítili příjemně a pohodlně.

Moderní trendy jsou skvělou inspirací. Řídit byste se však měli především vlastním vkusem, ať už je jakýkoliv. Koneckonců ve svém bytě bydlíte vy, ne návštěva.

Nevšední “špagetové” sedací soupravy lákají k odpočinku

Modulární pohovky jsou skvělým řešením pro moderní byt. Výrobci nábytku a designéři však nabízí mnohem víc. Tak například tzv. špagetové pohovky umožňují odpočívat v různých polohách, aniž byste hnuli s nábytkem. Pohovka má netradiční tvary, které na první pohled připomínají velké a tlusté špagety zapletené do sebe.

Špagetové pohovky už na první pohled slibují jedinečný odpočinek. Do pohovky si můžete zalézt celý a z části ji využít jako přípravku. Nadšené budou určitě i děti, které si s takovou pohovku vymyslí spousty nových her. V tomto stylu lze sehnat nejen pohovku, ale také křesla a lehátka, která pro pohodlné sezení či ležení využívají měkké pěnové části. Ve všech případech se jedná o poněkud extravagantní kus nábytku, který se hodí spíše do výstředněji zařízené domácnosti.