Kvalitní skříň za méně peněz - jak na to?

Čtvrtek 01. březen 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Skříň je nepostradatelným vybavením téměř v každé domácnosti. Slouží nejen k ukládání oblečení celé rodiny, ale i dalších důležitých věcí, které jsou potřeba, ale nemusí být neustále na očích. Výroba dostatečně velké a přitom kvalitní skříně není levnou záležitostí. Nebo snad ano?

Obvyklé je mít větší šatní skříně v ložnici a dětských pokojích. Každý člen rodiny tak získá vlastní úložný prostor pro ukládání svých věcí. Stále častěji je však vidět i trend jedné velké vestavěné skříně, která pojme osobní věcí nejlépe všech členů rodiny. Ideální by samozřejmě byla velká šatna, to však není ve většině případech možné.

Není-li nouze o finance, skříně si pořídíte prostě takové, jaké vám budou vyhovovat nejvíce a s veškerým moderním zařízením. Většina domácností však musí vybírat skříně i s ohledem na jejich cenu.

Samostatné skříně se snáze stěhují

Jako levnější varianta se proto obvykle jeví samostatně stojící skříně. Z určitého úhlu pohledu se jedná i praktičtější volbu. Výběr je dnes naštěstí opravdu široký. K mání jsou skříně různých velikostí. Liší se nejen materiálem a vybavením, ale také cenou.

Hlavní výhodou je fakt, že skříň můžete přestěhovat v rámci bytu i mimo něj, kdykoliv se vám zlíbí. U hodně levných modelů je navíc potřeba počítat s rizikem, že skříň přestěhujete maximálně jednou. Při druhém pokusu se může snadno rozpadnout. To je bohužel problém  hrozící u laciného nábytku všeobecně.

NÁŠ TIP: Nákup kvalitního nábytku není levnou záležitostí. Na druhou stranu si nábytek nepořizujete na jednu sezónu. Čím kvalitněji nakoupíte, tím déle vám poslouží.

Volně stojící skříně mohou vypadat stejně dobře jako vestavěné a nemusí přitom stát majlant

Zdroj: www.nejlepsi-nabytek.cz

Hlavní výhody a nevýhody vestavěné skříně

Vestavěná skříň je skvělá v tom, že dokáže mnohem lépe využít prostor než obyčejná skříň - od zdi ke zdi a od podlahy ke stropu. Ideální je vestavěnou skříň umístit například po celé délce stěny vybraného pokoje, do většího výklenku nebo na chodbu, kde se jejím prostřednictvím skvěle využije prázdný prostor.

Vestavěnou skříň by si přálo hodně lidí, hodně z nich své přání ignoruje kvůli vyšší ceně. Vestavěnou skříň je totiž nutné nechat vyrobit na míru. Nemusí tomu tak být. Přečtěte si naše 3 tipy, jak si vybrat kvalitní skříň levněji.

Tip první: Jednoduché řešení

Při výběru vestavěné skříně máte na výběr. Vybrat si můžete materiály i vnitřní vybavení. Zapomeňte na exotické dřeviny, ozdůbky a přehršle vnitřního vybavení. Každý další prvek zvyšuje cenu. Volte kvalitní materiály za méně peněz a co nejjednodušší provedení. I velmi jednoduše vypadající skříň může vypadat naprosto dokonale. Dobře také uděláte, pokud si necháte zpracovat cenovou nabídku od více truhlářů. Konkurence dělá divy.

Tip druhý: Skromná vnitřní organizace

Zde platí stejné pravidlo jako u předchozího typu - čím jednodušší, tím levnější. Pokud si vystačíte s jednoduchými policemi a tyčemi na ramínka, ušetříte tisícekoruny. Cenu skříně rapidně zvyšují šuplíky, speciální poličky na košile, pásky apod. Důležitější je přitom správné rozvržení vybavení, ne počet polic, šuplíků a tyčí.

Tip třetí: Klasické otevírání je levnější

Potřebujete-li skříň za nejnižší cenu, zvolte klasické otevírání dveří. Posuvné dveře s pojezdy jsou sice lepší a ušetří prostor, ale bohužel stojí peníze navíc. Klasické dveře však potřebují pouze obyčejné panty a úchytky. Zde je třeba brát v úvahu prostorové možností místnosti, ve které se skříň bude nacházet. Klasické dveře vyžadují daleko více prostoru než dveře s posuvným otevíráním.

Dveře s klasickým otevíráním nemusí vůbec působit všedním dojmem

Zdroj: www.nejlepsi-nabytek.cz