Hi-Tec: Robotický barman, příliš chytré WC a jiné

Úterý 28. únor 2017 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Tentokrát jsme si vzali na mušku tři novinky. Zatímco některým mohou připadat poněkud “ujetě”, jiným mohou cela zásadně změnit život. Každodenní kávu už si nebudete muset míchat sami. Hrnek to zvládne sám. Robotický barman zvládne připravit až 300 drinků (!) a opravdoví fajnšmejkři si nenechají ujít luxusní hi-tec záchodovou místu. Pokud na ni tedy budou mít.

Co je chytrá domácnost?

Než se na vybrané novinky vrhneme, řekněme si alespoň pár seriózních informací. Chytrá domácnost hraje v životě moderního člověka stále zásadnější roli. Jak čas běží, vůbec si neuvědomuje, jak nás nové technologií pohlcují. Stačí se zamyslet nad tím, jak jsme závislí na chytrých mobilních telefonech. A právě s pomocí mobilního telefonu lze při “troše” investic jednoduše ovládat celou domácnost.

 

Chytrá domácnost se již nějaký pátek vyvíjí. Na počátku stály jednotlivé prvky v podobě chytrých termostatů, samostatných vysavačů či osvětlení ovládané přes síť. Původně nezávislé prvky se postupně propojují, vzájemně spolu komunikují a vyměňují si data. Ideálním cílem je maximální automatizace domácnosti. Jak to bude vypadat? Představte si, že nebudete muset na nákup, protože veškeré nákupy jídla za vás zajistí vaše skvělá lednička.

Chytrý hrneček aneb když se kafe samo zamíchá

Některé novinky mohou působit poněkud komicky. Někomu však mohou značně ulehčit život. Například nerezový izolovaný hrníček Self Stirring Mug má kromě praktického víčka na dně malou velmi nenápadnou vrtulku. Pohání ji dvě tužkové AAA baterie umístěné ve spodní části hrnečku. K čemu je to dobré?

 

Jakmile do hrnku kávu včetně všech přísad nalijete, stačí zmáčknout tlačítko na oušku hrnečku, vrtulka se roztočí a káva se důkladně promíchá. V kanceláři novinkou okouzlíte kolegyni od vedlejšího stolu, doma si jednoduše ušetříte práci s mícháním. Škoda jen, že mytí hrnečku už tak snadné a rychlé nebude.

Robotický barman namíchá až 300 drinků

Milujete míchané drinky? Pak si začněte ve své kuchyni dělat místo pro nového člena domácnosti. Stane se jím robotický koktejlovač Somabar. Váš nový “domácí barman” Somabar je vybavený šesti zásobníky na všechny ingredience potřebné pro přípravu míchaných drinků. Sačí doplnit ingredience, zapnout mobil a zahájit přípravu drinků.

 

Ano, pochopili jste to dobře. Somabar lze ovládat pomocí mobilního telefonu či tabletu, do něhož si akorát musíte stáhnout mobilní aplikaci. Aplikace vám nabídne konkrétní drinky podle použitých ingrediencí či vašich vlastních preferencí a samozřejmě váš včas upozorní na docházející ingredience. Hotový drink ochutnáte za 5 sekund. Takže pokud vás nebaví připravovat drinky návštěvě, pořiďte si Somabar a nabijte mobil.

Nevíte, co se penězi? Pořiďte si luxusní hi-tec WC

Tato novinka není tak docela určená všem. Možná ji ale využijí ti, kteří se nudí, neví co s penězi a navíc jsou poněkud posedlí hygienu na WC. Záchodová mísa od společnosti TOCO uvedla v loňském roce na trh luxusní hi-tec záchodovou mísu Neorest 750H Dual Flush Toilet, u níž nešetří slovy ewater+ či actilight technology apod. Že vám to nic neříká? Nevadí. My vám tento “dechberoucí” skvost popíšeme.

 

“Pouhých” 9 800 USD stojí tato záchodová mísa. Její povrch je potažený speciální směsí zirkonia a oxidu titaničitého vytvářející extrémně hladkou plochu. Ihned po spláchnutí je povrch celé mísy postříkán dezinfekční elektro-aktivovanou vodou a na vyčištění se podílí UV světlo svítící uvnitř mísy. Součástí je automatický osvěžovač vzduchu a dálkový ovladač. To, že je prkénko vyhřívané a zvedá se samo, určitě není třeba zdůrazňovat. Pobyt na tomto WC bude k nezaplacení.

Hi-Tec: Robotický barman, příliš chytré WC a jiné

Starší aktuality

Archiv aktualit