FAB ENTR - opravdu chytrý zámek

Úterý 13. červen 2017 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Velkým trendem je chytrá domácnost, kterou lze snadno ovládat pomocí chytrého telefonu. Chytré jsou totiž nejen spotřebiče, ale také osvětlení či stínění. Chytrý může být také zámek u vstupních dveří, jak předvádí FAB ENTR od známé české společnosti FAB (ASSA ABLOY) s dlouholetou tradicí ve vývoji a výrobě zámků. Jak takový zámek funguje?

Chytrý zámek ENTR není levnou záležitostí. Cena motorické vložky se pohybuje okolo 11 až 12 tisíc a dalších pár tisíc stojí příslušenství. Čtečka prstů vyjde na něco málo přes 6 tisíc korun. Při těchto cenách je důležité takovou investici důkladně promyslet. Vyplatí se do něj vůbec investovat?

Už žádné ztracené či zapomenuté klíče

Pokud vy či vaše dítě neustále zapomínáte klíče nebo je dokonce ztrácíte, je pro vás FAB ENTR prý ideálním řešením. K tomuto zámku nebudete potřebovat žádné klíče. Ovládat jej totiž zvládnete prostřednictvím dálkového ovládání, PIN klávesnice, otiskem prstu, mobilního telefonu či tabletu.

Základní balení obsahuje motorickou vložku (pozor na správný rozměr), klíče a magnetická lepítka. Zámek je možné odemykat klasickým klíčem nebo mobilním telefonem. Za malý dálkový ovladač, který lze připnout na klíče, modem s PIN klávesnicí či čtečku prstů si budete muset připlatit. Samotná montáž je velmi jednoduchá, výměna staré vložky za novou zabere jen pár minut. Zvládnete ji i bez zámečníka, jelikož chytrý zámek pasuje do původního zámkového ústrojí.

Jediný krok navíc je nalepení magnetického kolečka cca 2 cm pod zárubeň dveří. Díky magentu se dveře po odemknutí ihned znovu nezamknou. Dveře tedy stačí prostě jen otevřít. Z vnější strany nelze poznat, že se jedná o chytrý zámek. Novinka ve vaší domácnosti tak k sobě neláká žádné zvědavce. Na druhou stranu existenci chytrého zámku prozradí poměrně hlasitý zvuk otáčejícího se elektromotoru při každém odemknutí či zamknutí.

Stáhněte si aplikaci

Jakmile je zámek správně vložený a nakonfigurovaný (nastavení zámku a PIN kódu), nastal čas na spárování zámku a chytrého telefonu. Ke konfiguraci se vám jistě bude hodit podrobný návod, který najdete zde. Nejprve si stáhněte aplikaci pro mobilní telefon, která je dostupná pro mobilní zařízení Android i iPhone.

Na krabici najdete čárový kód, který vyfoťte mobilním telefonem. Ten se okamžitě spojí se zámkem pomoci Bluetooth a nabídne různé možnosti odemknutí dveří. V aplikace lze také nastavit, zda se mají dveře zamykat automatické, nebo zda to uděláte vy sami. Také si můžete nastavit oznámení pro každé odemčení a uzamčení, čímž budete mít přehled, kdo a kdy “navštíví” vaši domácnost.

Aplikace také umožňuje přidělit speciální kód návštěvě včetně přístupového kódu a omezení platnosti. To znamená, že své sousedce povolíte zalévat květiny u vás doma v době, kdy budete na dovolené. Jindy se k vám domu nedostane, protože kód pozbude platnosti.

Bezdrátové potěšení

K zámku nepatří žádné zbytečné kabely. Vše je bezdrátové a samotný zámek je napájený velmi výkonnou a navíc ekologicky šetrnou baterií. Podle informací udávaných výrobcem baterie vydrží fungovat až 2 až 3 měsíce v kuse bez nabití. K nabíjení poslouží bezdrátová či drátová nabíječka.

 

FAB ENTR - opravdu chytrý zámek

Starší aktuality

Archiv aktualit