Druhá řada chytrých ledniček Family Hub přináší spousty novinek

Středa 14. únor 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

První generace chytrých ledniček Family Hub 1.0 byly velmi úspěšné. Není proto žádné velké překvapení, že se na trhu objevila mladší a ještě chytřejší generace. Jihokorejský výrobce bílé techniky na svých ledničkách opravdu zapracoval. Výsledkem jsou ledničky s vylepšenými původními i zcela novými funkcemi.

Již původní ledničky Family Hub 1.0 předvedly světu zajímavé možnosti. Nastupující řad je vylepšila a rozvinula. Hlavní změnou, která je vidět na první pohled, je doslova obří dotykový displej s uhlopříčkou 21,5 palců zabudovaný ve dveřích ledničky. Systém SmartThings umožňuje ledničku začlenit do celého ekosystému Samsung a prostřednictvím displeje lze ovládat další přidružené chytré prvky.

Ledničky nabité moderními technologiemi

Nová generace Family Hub nabízí hned šest různých variant nabitých moderními technologiemi, mezi které patří zejména hlasové ovládání, hlasový asistent Bixby, objednávku jídla, informace o počasí, zobrazení kalendáře a další. Samozřejmostí je propojení ledničky s internetem. Připojit lze účty všech členů rodiny, což usnadňuje plánování společného času.

Hlasový asistent Bixby je schopný rozeznat hlasy všech členů domácnosti a zobrazit správný profil. Novinkou je také funkce objednávání jídla. Vařit tedy ani nemusíte, pokud se vám zrovna nechce. Objednat jídlo si můžete přímo z ledničky a to pomocí vlastního hlasu. Stačí nainstalovat potřebnou aplikaci.

Video:

Zábava pro každého

Že je vaření nuda? To už není pravda. Chytrá lednička Family Hub vám vaření usnadní. Na displeji lze například zobrazit recepty, které vychází z potravin aktuálně se nacházejících v lednici. Na vědomí přitom vezme i případná dietní omezení každého člena rodiny.

Lednička však zvládá funkce, které s jídlem nijak nesouvisí. Kromě poskytování informací o počasí a zobrazení kalendáře, můžete sdílet fotografie nebo si pouštět oblíbenou hudbu. Family Hub 2.0 totiž podporuje aplikaci Spotify. Využívat lze také aplikace informačních webu sloužící pro čtení aktuálních zpráv a novinek. Na displej si také můžete psát vzkazy.

Nastal čas na přípravu večeře, ale v televizi zrovna běží ostře sledovaný sportovní zápas či oblíbený pořád? Došlo občerstvení při domácí párty? Žádný problém. Samsung má připravené streamovací platformy, díky kterým je možné na displej poslat obraz z chytrého telefonu nebo televizoru Samsung. I při vaření tak nepřijdete o nic důležitého.

Video:

Už žádné zbytečné otevírání ledničky

Také občas zíráte do otevřené ledničky a netušíte, na co zrovna máte chuť? Je to sice zábava, ale hodně se tím zvyšuje spotřeba lednička na chlazení. Nová Samsung lednička vám ušetří čas i práci. Je totiž vybavená interními kamerami, jejichž prostřednictvím můžete nahlížet do vnitřku ledničky, aniž byste jedinkrát zbytečně otevřeli dveře.

Toto je vskutku praktická vlastnost, která nejenže šetří energiemi, ale také prodlužuje životnost samotné ledničky. Obsah ledničky si jednoduše zobrazíte na velkém displeji a dveře otevřete pouze tehdy, pokud budete chtít uložit nákup nebo vyndat potraviny. To samé platí pro nákup. Lednička má dokonce vlastní nákupní sezam. Už nemusíte při cestě z práce přemýšlet, zda máte doma vajíčka, máslo nebo mléko. Chytrá lednička vám to rovnou ukáže.

Chytrá lednička za všechny peníze

Předpokládá se, že na americkém trhu bude chytrá lednička k mání na jaře letošního roku. Přesné datum však není známo. Jaro se ale naštěstí velmi rychle blíží. Takže zajímá vás, za kolik se bud chytrá lednička Samsung Family Hub 2.0 prodávat? Připravte si téměř 160 000 Kč. Za chytré řešení se v tomto případě platí :)