Drobné vychytávky pro ještě chytřejší domácnost

Úterý 27. červen 2017 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Solární nabíječka - přilepíš a nabíjíš

Jak snadné. Jakmile originální solární zásuvku Window socket přilepíte na okno, na které dopadají sluneční paprsky, začne z nich čerpat energii. Stačí zapojit nabíječku a vybitý telefon, přehrávač hudby nebo jiná elektronika se stanou minulostí. Solární zásuvky vymysleli a vyrobili studenti designu Kyuho Sonf a Boa Oh z Koree. Okenní zásuvku lze k nabíjení drobné elektroniky využít okamžitě nebo si ji “přednabít” a použít jako power banku. Nabití zásuvky trvá cca 5-8 hodin a jako power banka vydrží nabíjet až 10 hodin.

Chytrý metr změří vše

V žádné domácnosti nesmí chybět metr. Do chytré domácnosti patří chytrý metr Bagel, který změří nejen pravidelné, ale i asymetrické předměty či předměty větších rozměrů. I tato vychytávka pochází z Koree a pozornost získal zejména v podobě startupu Bagel Labs. Jak Bagel funguje? Mrkněte na video!

Chytrý prádelní kolíček - konec zmoklého nebo přesušeného prádla

Také vám vádí, když pověsíte prádlo na čerstvý vzduch a za chvíli začne pršet? Pořiďte si chytrý prádelní kolíček Peggy. Díky mobilní aplikace se dozvíte, kdy je ideální doba praní, kdy pračka dopere a také to, jak dlouho bude sušení prádla trvat.

Osvěžovač vzduchu, který lze ovládat mobilem

Příliš málo nebo příliš mnoho vůně? To se vám s chytrým ovladačem Pura Scents nemůže stát. Osvěžovač je propojený s wi-fi signálem a lze jej pohodlně ovládat chytrým mobilním telefonem a byt si tak provoníte přesně dle svých představ. K dispozici jsou zatím dvě vůně, které je možné různé kombinovat. S nápadem přišel startup Pura Scents a na vývoji a realizaci této vychytávky se podíleli i čeští vývojáři ze studia STRV. Osvěžovač zároveň plní funkci lampičky s volitelnou barvou světla.

Gramofon Love vás chytí za srdce

Máte rádi domácnost a také milujete hudbu? Bez hudebního přehrávače neujdete ani krok? Pak se vám jistě bude líbit chytrý gramofon Love, který staré gramofony pozdvihl hned o několik příček výše. Nejenže je malý a bez problémů se vejde do kapsy, ale také jej můžete ovládat chytrým telefonem přes bluetooth. Můžete přeskakovat skladby nebo opakovat přehrávání či měnit hlasitost zvuku. Pokud se vám líbí, můžete si jej předobjednat na Kickstarter, kde si již vydělal přes jeden milion korun!

Chytré prkénko - zváží hmotnost a navrhne recepty

Nevíte, co uvařit dobrého k obědu či k večeři? Poradí vám chytré krájecí prkénko. Kromě tradičního použití - krájení potravin, zvládne zvážit hmotnost a navíc vám navrhne vhodné recepty. Pokud byste náhodou nakrájeli více potraviny, než je do zvoleného receptu potřeba, prkénko vás ihned upozorní.

Hrnek Ember - ani horká, ani studená káva

Ráno si uvaříte oblíbenou kávu a obvykle nastanou dvě situace. Buď spěcháte a kávu musíte vypít horkou nebo vás naopak něco vyruší a na vás čeká studená káva. Co teď? Teď si pořiďte chytrý hrnek Ember, který váš každodenní problémy vyřeší jednou pro vždy. Hrnek v elegantní černé barvě a jednoduchém designu je totiž schopen zajistit a udržet takovou teplotu kávy, kterou si nastavíte. Samozřejmě, že lze hrnek používat i na další teplé nápoje.

 

 

Drobné vychytávky pro ještě chytřejší domácnost

Starší aktuality

Archiv aktualit