Chytré vychytávky pro bezpečnější domácnost

Čtvrtek 15. prosinec 2016 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

 

Chytré věcičky si pomalu a jistě hledají cestu do našich domovu. Usnadňují nám nejen život, ale mnohé z nich se starají o bezpečnost náš i našich majetků. Řada bezpečnostních vychytávek nabízí rychlou instalaci, jednoduché ovládání a možnost kontroly domova z jakéhokoliv místa na světě. Stačí být on-line.

Inteligentní zámek ENTR Lock

Už žádné zapomenuté klíče. S inteligentním zámkem ENTR Lock můžete odemykat pomocí chytrého mobilního telefonu, dálkového ovládače, otisku prstů, číselným kódem i obyčejným klíčem. Dle nastavení se dveře automaticky zamknou. Pokud se s kamarádkou domluvíte na zalévání květin během vaší nepřítomností, můžete ji jednoduše přidělit dočasný klíč s omezenou platností.

 

Instalace je opravdu jednoduchá. V podstatě jde pouze o výměnu obyčejného zámku za chytrý zámek ENTR Lock. Žádné vážné zásahy do dveří vás nečekají. Zvenčí inteligentní zámek vypadá, jaká jakákoliv jiná vložka. Konstrukce je viditelná pouze z vnitřní strany. Zámek nemá žádné kabely, funguje na baterii. Nabitá baterie vydrží cca 70 dní. Potřebnou aplikaci si jednoduše a zdarma stáhnete na internetu. Cena zámku vychází cca na 12 500 Kč.

Allbe1 upozorní na nebezpečí

Na první pohled nenápadná kapsle ve tvaru oblázku v sobě skrývá spoustu senzorů. Tyto senzory mohou plnit řadu funkcí. dokáží hlídat a upozorňovat na případná nebezpečí, ale fungují také jaké hlídač dětí, vstupní alarm, UV monitor, pohybový senzor či fitness tracker.

 

Allbe1 je nejlepší položit poblíž vchodových dveří, oknům či balkonů. Pokud senzory zaznamenají pohyb, ihned odešle zprávu na váš chytrý telefon. Funkce inteligentního tlačítka navíc umožňuje spustit aplikace, přivolat pomoc nebo zjistit, zda se vám někdo nehrabe v osobních věcech. Chytrý “oblázek” lze zakoupit za 43 dolarů (cca 1 350 Kč) v rámci kampaně Indiegogo.

Gigaset elements: Chytré senzory všude kolem vás

Tato vychytávka zahrnuje sestavu až 48 různých senzorů, které jsou schopné zachytit a natočit jakýkoliv pohyb kdekoliv ve vašem bytě či domu a vyslat zprávu nebo spustit sirénu. Jednotlivé zařízení jsou řízeny jednou základnou a ovládány pomocí příslušné aplikace. Veškeré zjištěné informace jsou automaticky ukládány do cloudu. Pokud dojde k narušení prostoru, základna okamžitě odešle zprávu.

 

Jedinou nevýhodou Gigaset elements je závislost celé sestavy na elektřině a on-line připojení. Pokud dojde k výpadku, sestava se ihned vypne. Základní sestava obsahující základnu, senzor pohybu a dveří stojí maximálně 5 000 Kč, kameru pořídíte za další 4 000 korun a zbytek senzorů lze sehnat za 1 500 Kč. Měsíční poplatek za úložný prostor na cloudu vychází na 25 Kč.

Robotická koule Orbii ohlídá domov

Další futuristická věcička Orbii vypadá jako robotická koule ze sci-fi filmu. Je složená z několika modulů s různými funkcemi. Je vybavená videokamerou s vysokým rozlišením a nočním viděním, akcelerometrem, magnetometerem, gyroskopem a senzory, které měří teplotu, vlhkost, kvalitu vzduchu a jsou schopné odhalit přítomnost plynu či kouře.

 

Orbii je připojená k wi-fi síti a funguje on-line. Vše, co se v domácnosti děje, můžete tedy sledovat v mobilu, počítači či talbetu. A když se stane něco “divného”, zařízení ihned odešle zprávu na mobil a spustí nahrávání. Využít jej lze také jako telefon, jelikož má v sobě zabudovaný i mikrofon a reproduktor.

 

Orbii lze objednat v rámci kampaně Indiegogo a vychází zhruba na 200 dolarů bez dopravy (cca 5 000 Kč). Jedná se o čerstvou novinku na trhu a výrobce odhaduje dodání na květen v roce 2017.

Atom Ar3 pro venkovní použití

Venkovní kamera Atom Ar3 je odolná proti vodě i prachu. Má zabudované velmi výkonné počítače, které dokáží sledovat prostor ve 360° okruhu přes 10 metrů, umí rozeznat lidské tváře a a komunikovat s lidmi. Kromě kamery obsahuje mikrofon, reproduktor a senzor hluku a teploty.

 

Pokud Atom Ar3 zaznamená cizince, vyzve jej k uvedení totožnosti, odešle vám jeho fotografii na mobil a v krajním případně spustí alarm. Lze je jednoduše ovládat dálkově přes internet. Lze je sehnat za zvýhodněnou cenu cca 300 dolarů bez DPH a dopravy včetně cloudového úložiště (cca 7 500 Kč).

Starší aktuality

Archiv aktualit