Chytré spotřebiče myslí za vás

Úterý 06. září 2016 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

Už žádné prošlé potraviny

Nebaví vás neustále kontrolovat data spotřeby a přemýšlet, co uvaříte k večeři? Chytrá lednička vám usnadní nejen nákupy potraviny ale i vaření. Například lednička od LG skenuje čárové kódy uložených potraviny. Na základě získaných informací vytvoří seznam potravin a zavčasu vás upozorní na blížící se konec data spotřeby. A navíc vám připraví seznam docházejících potravin, které byste měli nakoupit. Třešničkou na dortu je funkce recepty. Podle toho, co lednička obsahuje, vám sama navrhne recepty.

Populární výrobce Samsung nabízí dokonce tři “chytré” varianty. Systém Smart Eco se zaměřuje primárně na úsporu energií a tedy i financí. Smart Space je specialistou na uspořádání a velikost vnitřního prostoru. Vrcholem je lednička Smart Future s wi-fi připojením a velkým množstvím funkcí a nastavení. Samozřejmě ji lze kontrolovat a ovládat mobilním telefonem.

Praní na dálku

Automatické pračky usnadnily ženám práci. Inteligentní pračky jdou ještě dál. Stačí vložit prádlo a pračka už sama zvolí nejlepší prací program. Díky moderním technologiím si samy nadávkují správné množství pracího prostředku a aviváže na základě vloženého prádla, jeho váhy, druhu tkaniny i stupně zašpinění. Například s pračkami Samsung WW9000 a WW7000 získáte nejen nadčasový vzhled, ale především pračku, která pere efektivně, ekologicky a ekonomicky.

Jelikož ji lze kontrolovat a ovládat z mobilního telefonu, můžete odejít na nákupy i na kávu s přáteli. Zapomněli jste pračku zapnout? Žádný problém. Spustit ji přece můžete i ze svého mobilního telefonu ještě předtím, než vám přinesou kávu. Při jakémkoliv problému ji stejným způsobem přerušíte nebo úplně zastavíte.

Chytrá trouba nespálí koláč a sama se vyčistí

Těsto za vás nepřipraví, ale díky několika senzorům dokáže správně nastavit optimální dobu a stupně pečení. Nemusíte hlídat čas, trouba vás včas upozorní zprávou zaslanou na mobilní telefon. Většina chytrých trub je vybavena funkcí samočištění. Jedná se o techniku pyrolytického čištění, při níž se trouba zahřeje na 500°C a všechny nečistoty jednoduše spálí.

Multifunkční trouba MAID Oven se navíc postará o vaši linii. Kila navíc sice nespálí, ale může vám doporučit zdravou a vyváženou stravu na každý den. Díky připojení k internetu se snadno dostane ke všem receptům. Trouba monitoruje vše, co vaříte, a na základě vašich chutí a preferencí vám doporučí vhodné recepty.

Jaké další chytré pomocníky si pořídit?

Robotické vysavače jsou na trhu nejdéle. Fungují naprosto nezávisle a ke svému fungování nepotřebují žádný centrální systém. Doma jej tedy může mít doslova každý. Některé vysavače lze nastavit jednoduše, jiné lze ovládat prostřednictvím mobilního telefonu a kontrolovat pomocí webkamery. Inteligentní robotické vysavače vyrábí například firma iRobot, Samsung či Hoover.

S inteligentními žárovkami si můžete nastavit různé scény. Zvládají reagovat na denní světlo a nastavit správnou intenzitu či teplo světla. Některé chytré žárovky lze navíc synchronizovat s budíkem a případně i s oblíbenou hudbou. Samozřejmostí je možnost vzdáleného ovládání přes mobilní zařízení.

Vysokou ochranu a bezpečnost nabízí inteligentní zámek Mul-t-lock Entr, který lze namontovat na venkovní i bytové dveře. Zvenku není na zámku patrného nic zvláštního. Vnitřek zámku však obsahuje chytrou jednotku Enter s displejem a knoflíkem pro manuální odemykání a zamykání. Při odemykání lze kromě telefonu použít klíčenku, klávesnici i čtečku prstů. Zapomene si vaše dítě doma klíče? Stačí použít aplikaci na mobilním telefonu a dveře jednoduše otevřít na dálku.

Chytré spotřebiče myslí za vás

Starší aktuality

Archiv aktualit