Chytré drobnosti ušetří čas a usnadní vaření

Čtvrtek 15. prosinec 2016 | RSS Feed
Autor: Monika Šaríková

HelloEgg hlídá čas, nabízí recepty i přehrává hudbu

Málokdo si pod kuchyňskou minutkou dokáže představit něco opravdu chytrého. Ano, je to šikovná věc. Stačí správně nastavit čas a když minutka zazvoní vyndáte uvařené vajíčka z vody nebo pekáč voňavých buchet z trouby. I mezi minutkami však existují chytré varianty. Například některé chytré minutky při vaření vajec berou v potaze jejich velikost a jiné faktory.

 

Minutka HelloEgg připomínající černé vajíčka má v sobě zabudovaný 3,5” displej. Kromě zobrazování času, jak by se dalo očekávat, nabízí také videa s recepty a přehrává streamovanou hudbu. HelloEgg se nemusíte vůbec dotýkat, jelikož jej lze ovládat hlasovými pokyny. Na trh by měla chytrá minutka dorazit v únoru příštího roku.

 

Pánev Pantelligent pozná, kdy je jídlo hotové

Udělat jídlo přesně takové, jako umí nejlepší kuchaři není snadné. Nejdůležitější je odhadnout správnou délku vaření, pečení a smažení. A přesně to umí pánev Pantelligent. Tato chytrá pánvička jednoduše pozná, kdy jej jídlo hotové a má rovnou z pánve přijít na talíř.

 

Pánev je díky Bluetooth propojená s mobilním telefonem a všechny potřebné informace podá přes mobilní aplikaci. Na displeji poznáte, zda je pánev rozpálená, zda máte pokrm otočit nebo je již hotové. Připálená a spálená jídla se stanou dávnou minulostí a vaše jídla budou vždy perfektně připravená jako od mistra kuchaře. O pánvičku je údajně velký zájem a její aktuální cena se pohybuje na 129 dolarech.

 

Gril, který umí perfektní biftek medium rare

Grilujete rádi a nejraději máte steak propečený do růžová? Vyzkoušejte chytrý gril Palate, jehož autoři tvrdí, že gril je při grilování absolutně neomylný. Grilování je báječná věc a s tímto grilem můžete grilovat ve kterýkoliv den v roce nejen v létě. Zatímco na běžném grilu, a to i elektrickém či plynovém, můžete jídlo snadno připálit, zde to nehrozí.

 

Nastavení chytrého grilu Palate lze provést jednoduše přes mobilní aplikaci v mobilu či tabletu. Vyhovuje vám téměř syrový biftek nebo naopak středně propečený pořádný kus hovězího masa? V aplikaci si to nastavíte a už se jen těšíte na hotové jídlo. Samozřejmě můžete grilovat i normálně bez vzdáleného ovládání. To když si budete chtít připomenout, jak to nedělat. A co dalšího chytrý gril nabízí? Mají vaši hosté zpoždění? Stačí zadat požadavek a gril posune podávání jídla, a přitom zachová jeho čerstvost.

 

Gril Palate je horkou novinkou, které momentálně hledá své investory. Pokud se nápad ujme, může se gril dostat i k nám do Česka za nějakých 499 dolarů. Čas, kdy i vaření prvotřídních jídel bude obnášet pouze pár kliknutí se nezadržitelně blíží.

Chytré drobnosti ušetří čas a usnadní vaření

Starší aktuality

Archiv aktualit