Bary a vitríny, symbol luxusu a romantiky

Pondělí 11. duben 2016 | RSS Feed
Autor: Renata Šindelářová

Bar s vitrínou nebo prosklená skříňka dodá vašemu domu nezaměnitelné kouzlo. Sklo je bez pochyby velmi elegantní doplňkový materiál a v kombinaci se světlem se stává symbolem luxusu a romantiky. Je to osvěžující prvek každého obývacího pokoje, pracovny či jídelního koutu.

Prosklený bar je navíc velmi praktický. Můžeme mít neustále přehled o tom, co zde chybí a je nutno doplnit. Můžeme zde na odiv vystavovat naše životní úspěchy v podobě pohárů či medailí. A kromě toho, že to dobře vypadá, pokud máme bar osvětlený, je to vhodné doplňkové tlumené světlo při dívání na televizi.

Ačkoliv v posledních letech nábytku s prosklenými vitrínami oproti předchozím letům trochu ubylo, vůbec není pravda, že je proskleným vitrínám odzvoněno. Výrazně se ovšem mění design. V poměru ku dřevu je prosklená část menší. Již nedominují zkosatělé tvary, naopak moderní design je přímočaře jednoduchý.

Dnešnímu nábytku vitrína nedominuje, tvoří skutečně jen jeho doplněk. Dvířkům a šuplíkům chybí madla. Důraz je častěji více kladen na dřevo, jehož struktura bývá dokonce zdůrazněna tak, že může být cítit na dotyk. V nabídce se nachází nábytek i z kvalitního, pevného masivu. Obecně na barech a vitrínách ubylo ozdůbek a do popředí zájmu designerů se dostal materiál.

Pokud si pořizujete bar, dejte si pozor na dvě věci. První je otevírání dvířek. Pokud se otevírají na stranu, ze které budete k baru přistupovat, velmi si tím znepříjemníte praktické používání tohoto kusu nábytku. A pokud si přejete podsvícenou vitrínu, před nákupem si ověřte, zda je světlo již instalováno a v ceně. Není to totiž nutná součást základní výbavy. Omylem byste si mohli přivézt domů vitrínu bez osvětlení a těžko byste si pak světlo dopořizovali.

Bary a vitríny, symbol luxusu a romantiky

Starší aktuality

Archiv aktualit