Barevná domácnost: Zatočte s bílou nudou v kuchyni

Pondělí 02. červenec 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Bílá barva je krásná, čistá a elegantní. Není divu, že se hodně používá při zařizování moderních bytů, zejména pak kuchyní. Vše se ale jednou omrzí a časem může bílá kuchyň působit studeně, někdy až sterilně. Proto vám přinášíme pár tipů, jak bílé kuchyni dodat nový šmrnc pomocí zářivých barev.

Nemusí se vždy jednat o bílou barvu. Hodně oblíbené jsou také kuchyně provedené v šedé či černé barvě. Jakmile vás jednotvárnost omrzí, stačí pár šikovných triků a vaše kuchyně bude zářit novotou. V žádném případě nemusíte bourat a vyměnit kuchyň za novou nebo vymalovat stěny. Změny jsou drobné, nenáročné na čas i peníze, ale o to více účinnější.

Pár modrých detailů a kuchyň rázem působí teplejším dojmem

Nejlépe kuchyň oživí jasné barvy

Jaké barvy se hodí do kuchyně? Zapomeňte na tmavé, pochmurné a melancholické barvy. V kuchyni se máme cítit vesele a plní energie, aby se nám lépe připravovala jídlo pro celou rodinu. Ideální jsou proto jasné a svěží pastelové barvy jako žlutá, tyrkysová, zelenkavá a jemně růžová. Také kombinací bílé a černé docílíte zajímavého výsledku, pokud se vám zářivé barvy nezdají.

 

Žlutá je hravá

Nejlepším představitelem jasných barev je žlutá. Žlutá barva rozzáří každý interiér, každý koutek v bytě, nejen kuchyni. Pokud se nebojíte větších změn, můžete například změnit barvu všech neb jen některých kuchyňských dvířek pomocí barvy nebo samolepících tapet. Nudné židle vyměňte za nové barevné. Kombinujte. Polovinu židlí ponechte v neutrální barvě, druhou půlku pořiďte ve žluté barvě. Pohrát si ale můžete jenom s doplňky, jako jsou záclony, ubrusy, utěrky, talíře, hrnečky, drobné spotřebiče a podobně. Prostřený stůl do jasné žlutě vykouzlí úsměv na každé tváři.

Tyhle židle vaši kuchyň promění k nepoznání

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

Modrá je dobrá

Je-li na vás žlutá příliš žlutá, řešením je tyrkysově modrá. Opět se hodí v kombinaci s bílou, šedou i černou barvou. Bezvadně si rozumí také se dřevem a chromem. Použít ji můžete jak na dvířka a jídelní židle, tak i na doplňky a spotřebiče. Vůbec jsou dnes moderní barevné sestavy varné konvice, toustovače a topinkovače. Trendy jsou také barevné retro chladničky. Problémem modré barvy je, že působí chladnější dojmem. Toho se zbavíte drobným doplňky v teplejších barvách. K modré se hodí oranžová, červená a růžová.

Dnes lze bez problémů sehnat i barevnou chladničku. V modré barvě je opravdu kouzelná

Zdroj: Mall.cz

 

Jemně růžová pro dámy

Ač se to tak může na první pohled zdát, růžová není určená pouze pro ženy. Pastelová jemně růžová barva použitá v kuchyni nepůsobí vůbec přeplácaně. Nejlépe vyzní v kombinaci s bílou, kdy se jí daří vytvořit příjemný moderní prostor pro vaření. Stejně jako předchozí barvy ji lze použít na nábytek i zařízení. Hodí se také na stěny a vynikne v kombinaci se zlatými doplňky (úchytky, osvětlení, baterie atd.).

Pastelové barvy

Je pro vás jedna barva málo? Jste-li hodně odvážní a milujete barvy, rozjasněte svou kuchyni pomocí pastelových barviček. Skvělou inspirací vám budou nedávná retro léta, která barvami jenom hráli. Pastelové barvy se navíc krásně doplňují a kuchyň se stane místem, kde budete rádi trávit čas. Nebojte se drobnosti jako utěrky v různých barvách, různé barevné židle či nádobí. Vaší fantazii se meze nekladou.

Změnu přinese i různobarevné nádobí. Kuchyň bude rázem působit veselším dojmem

Černobílá kombinace nikdy nezklame

Poslední tip je určený pro všechny, kteří neholdují předchozím jasným barvám. Kombinace bílé a černé je stále aktuální a působí prostě úžasně. Pokud vás omrzí i zde si nakonec můžete pohrát s barevnými doplňky.

Bílá kuchyň s černými doplňky působí luxusním dojmem

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz