5 žhavých trendů v bydlení pro rok 2018: Jak se vám líbí?

Úterý 05. červen 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Možná si zrovna říkáte, že byste si zasloužili nějaký ten nový kousek do svého milovaného domova. Něco opravdu zajímavého, originálního, svěžího a trendy. Přinášíme vám inspiraci toho, co letí právě letos.

Trocha divoké přírody, špetka luxusu a nádech bohémské kultury. Tak nějak by se daly popsat letošní trendy v bydlení. Nebojte se, nemusíte si doma postavit vlastní džungli, stačí nějaká drobnost, která vašemu bydlení dodá nový šmrnc. Inspiraci můžete pojmout po svém. Nemáte-li v plánu pořizovat novou sedačku, postačí nějaká drobnost inspirovaná přírodou.

1. Nebojte se barev

Při zařizování domácnosti býváme nebývale střídmí. Uvědomujeme si totiž, že většinu vybavení nebudeme kupovat každý rok nové, a proto se nechceme nechat unést vášněmi. Většina lidí volí decentní a nenápadné barvy. Což je tak trochu škody, protože barvy jsou úžasné a mají na nás neuvěřitelný vliv. Vyberte si alespoň jeden kus nábytku a dopřejte si jej v nějaké výrazné barvě. Letos frčí tmavě modrá, smaragdově zelená, melancholická fialové a jemně zastřené odstíny žluté a červené.

Žlutá sedačka dodá šmrnc i úplně obyčejnému interiéru

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

2. Tmavé dřevo

Dřevo patří k základním materiálům používaným při vybavování každého interiéru. Slouží k výrobě dveří, oken, podlah, schodišť, ale také nábytku a dalšího vybavení. Častější jsou dřeva světlé barvy, které domácnost prosvětluje a dodává jí svěží vzhled. Za jeho popularit může nejvíce minimalistický trend pocházející ze Skandinávie. Ke slovu se nyní dostává tmavé dřevo, které působí neobvyklým a velice luxusním dojmem.

Dost bylo světlých barev. I tmavé dřevo má své kouzlo.

Zdroj: Nejlepší-nábytek.cz

3. Tropy všude kolem nás

Tento trend byl oblíbený již v loňském roce a na tom se nic nezměnilo. Vneste divoké tropy i do své domácnosti. Ideální jsou samozřejmě živé zelené rostliny a zelená barva. Nesnažte se přitom dodržovat jediný odstíny, mnohem lepší je mix, který působí přirozeněji. Zelená barva je barvou přírody, působí uklidňujícím dojmem, dává pocit bezpečí a naděje a vzbuzuje důvěru.

Náš tip: Naprosto úžasně vypadá kombinace syté zelené barvy a tmavého nábytku či tmavě modré stěny, která je mimochodem letos neskutečně oblíbená.

Přineste si do své domácnost přírodu

4. Třásně a metalické detaily

Třásně tu už byli, jsou a vždy budou. Jsou typickou ukázkou bohémského stylu života. Proto je “bohémové” nosí na oblečení a chybět nesmí ani v interiéru. Pokud je vám tento pestrý životní styl blízky, pořiďte si třásně do bytu. Nejlépe nějaké obří, které nikdo nepřehlédne. Podobně jako třásně oživí interiér lesklé metalické detaily. Aktuálně je kurzu především mosazný finiš s nádechem luxusu. Použít jej můžete například na zrcadla, lampy, úchytky na nábytku apod. U těchto detailu se akorát snažte nepřehánět, aby výsledek nepřipomínal pouťovou zábavu. Myslete na staré dobré přísloví “všeho s mírou”.

Mosaz dodá interiéru jakýsi nádech výjimečnosti.

5. Ananas

Poslední trend může vyznít velice neobvyklé. Kdo se ale zajímá o trendy bydlení, ví, že loni letěly kaktusy. Letos zvítězil ananas. Co to znamená? Ananas je prostě populární, ať už se jedná o ladění interiéru k dokonalosti či módu. Chcete-li být trendy, pořiďte si do svého bytu nějak pěkný doplněk v podobě ananasu. Může jít o obraz, tapetu, závěs, polštářky či přehoz přes pohovku. Sehnat se ale dají i různé vázičky nebo dokonce šperkovnice, do kterých si uložíte různé drobnosti a budete navíc in. Nebo si prostě na stůl postavte na místo květin pravý ananas :)

Přechodné ananasové zátiší. Potěší i zasytí.

Ideální doplněk pro letošní rok. Tmavé dřevo a ananas.