3 smart novinky pro ještě chytřejší domácnost

Čtvrtek 18. leden 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Kdo by neznal pohádku o krásně Sněhurce a sedmi trpaslících. Také vy si domu můžete pořídit mluvící zrcadlo. Výše uvedenou otázku vám ale zodpovědět nedokáže. Chytré zrcadlo Verdera má nejen stylový bezrámečkový design a vestavěné LED svítící pásky, ale lze je také ovládat hlasem. Vybrat si můžete mezi různými velkostmi. To největší má uhlopříčku 100 cm.

První chytré zrcadlo vyrobil výrobce koupelen a kuchyní Kohler. Zrcadlo má integrované hlasové ovládání Amazonu (asistentka Alexa). Pomocí hlasu můžete ovládat osvětlení a přizpůsobit si intenzitu světla tak, jak zrovna potřebujete. To však není vše. Zrcadlo totiž umí mluvit. Sdělí vám aktuální předpověď počasí, přehraje vám vaši denní agendu a poskytne vám další informace dle vašeho přání.

Kdy bude chytré zrcadlo k mání? Prodávat by se údajně mělo začít na jaře letošního roku. Cena zatím není známa.

Video: Pohádka o chytrém zrcadlu se stává skutečností

Robot, který se postará o zahradu

Už jste zase zapomněli zalít zahradu? Nic naplat, potřebujete automatického zahradníka, který bude myslet za vás. Právě nyní probíhá start-up, který na KickStarteru hledá finanční podporu. Pokud máte zahradu a občas byste ji chtěli ignorovat, tento projekt by vás mohl zaujmout. Jedná se totiž o zahradnického robota GardenSpace, který svým vzhledem tak trochu sám připomíná květinu. A co všechno umí?

Robotický zahradník se nabíjí díky vlastnímu solárnímu panelu umístěnému na jeho vrcholu. Jediné, co musíte udělat, je robota umístit na správné místo a připojit ke zdroji vody a k síti Wi-Fi. V mobilní aplikaci poté nastavíte konkrétní typy rostlin. GardenSpace poté pozorně sleduje vše, co se na vaší zahradě děje. Pro tyto účely má praktickou otočnou a náklopnou hlavu. Jeden robot se postará o záhon o velikosti 10 m2.

Automatický zahradník je schopný změřit teplotu rostlin i půdy a podle barvy listů zhodnotí množství chlorofylu. Na základě získaných informací se rozhodne, zda květinu zalije nebo to není potřeba. Navíc si hravě poradí se škodnou, která ohrožuje vaši zahradu. Ať už jsou to slimáci, zajíci nebo ptáci, GardenSpace je odežene šikovně namířeným proudem vody.

GardenSpace také nahrává fotky rostlin do cloudu, kde je ukládá a dál zpracovává. Přes webkameru můžete z pohodlí domova a bez práce kontrolovat svoji pečlivě udržovanou zahradu na dálku. Novou a užitečnou hračku na zahradu si budete moci pořídit za cca 400 dolarů.

Video: Podívejte se sami, jak chytrý zahradnický robot funguje

Chytré krmítko pro chytré kočičky

Dvě kočky jsou vždycky lepší než jedna. A co takhle tři kočky? Pokud patříte mezi milovníky koček, jistě máte ve své péči minimálně jednu. Každá kočka má jiné chutě a s těmi si poradí chytré krmítko CatsPad. Čím si toto krmítko zařadilo zařazení mezi smart novinky? CatsPad nejenže dokáže správně nadávkovat krmivo a vodu, ale také pozná, která z koček si přišla pro nášup.

Samotné krmítko má zásobník celkem na 1,7 kg granulí a 8 litrů vodu. To je docela slušná zásoba. Lze jej napájet ze sítě i prostřednictvím baterií. Baterie by měly vydržet krmítko nabíjet 30 dní. Krmítko lze propojit s Wi-Fi sítí a následně s mobilním telefonem či jiným zařízením. V mobilní aplikaci si poté nastavíte krmné dávky včetně časů pro každého chlupatého mazlíčka zvlášť.

K rozpoznávání koček je nutný čip. Buď je kočka již čipovaná a pak stačí čip zadat do mobilní aplikace, nebo lze použít speciální obojek s integrovaným čipem. Otázkou je, co se stane, když ke krmítku dorazí kočky najednou. Výrobce se k této možné situaci nijak nevyjádřil. Zaujalo vás krmítko CatsPad? Můžete jej mít za 389 EUR v bílé barvě nebo za 439 EUR v černé barvě.

Video: Aby vaše kočka už nikdy neměla hlad