3 chytré vychytávky do domácnosti pro chalupáře i fajnšmejkry

Středa 18. červenec 2018 | RSS
Autor: Monika Šaríková

Chytré telefony jsou dnes považovány za samozřejmost. Stejně tak chytré spotřebiče, které pronikají do stále více domácností. Postupně přebírají péči o domácnost a zpříjemňují nám život. Chytré ale může být téměř cokoliv, nejen televize, lednička, vysavač, topný systém či bezpečnostní zámek, ale také pastička na myši, květináč či vonící žárovka.

Robotický květináč zajistí vašim rostlinám nejlepší péči

Většina rostlin ke svému růstu potřebuje sluneční svit. Některé květiny se za sluncem otáčí či k němu vytahují své výhonky. Pokojové rostliny jsou v tomto ohledu omezené tím, že jejich “životní” prostor je striktně definovaný květináčem. Nemohou si růst, jak chtějí. Změnu přináší chytrý robotický květináč Hexa, jehož autorem je známý čínský designér Sun Tianqi ze společnosti Vincross.

„Mrtvá květina se nacházela na místě, které bylo vždy ve stínu. Neměl jsem tušení, jak tam skončila, ani proč zemřela – jestli kvůli nedostatku slunečního světla či vody – ale byla tam a byla mrtvá. Myslel jsem, že kdyby se mohla trochu pohnout, popojít 30 stop ze stínu tam, kde byly ostatní slunečnice, tak by byla živá a zdravá. Ale to nemohla,“ vysvětluje, co je vedlo k vytvoření robotického květináče.

Robotický květináč Hexa na první pohled připomíná pavouka. Základem je bílá miska stojící na černém podstavci se šesti robotickýma nohama. Květina je umístěná v misce, nohy květináči dodávají stabilitu a umožňují pohyb. Senzory v robotickém květináči měří intenzitu slunečního světla a květinu přemisťují na vhodné místo tak, aby měla ideální podmínky pro svůj růst. Potřebuje-li květina zalít, začne Hexa dupat nohama. Navíc si Hexa dokáže hrát a umí tančit.

Chytrá pastička na myš nejen pro chalupáře

Zejména na chalupách odpočinek umí znepříjemnit různí škůdci. Třeba takové myši, před kterými nás chrání kočky nebo pastičky na myši. Kromě klasických pastiček můžete nyní vyzkoušet pastičku na myš s podporou Wi-Fi a mobilní aplikací. Pro někoho zbytečná věc, pro jiného vychytávka, kterou zrovna potřebuje. Škoda, že na Kickstarteru nezískala dost fanoušků pro to, aby se mohl projekt rozjet.

Za chytrou pastičkou na myši Wireless Mouse Trap Monitor stojí společnost Wakefield Tehchnologies. Krabička vypadající jako sýr s dírami ementál je vybavena baterií a senzory. Krabička se umístí vedle klasické pastičky. Pastičku není nutné kontrolovat, sama vám okamžitě oznámí, že chytila myš. Pošle vám totiž zprávu na váš mobilní telefon. Na jedno nabití vydrží chytrá pastička fungovat až tři měsíce. Pokud vás tedy trápí myši, je tento projekt zcela určitě zajímavým řešením.

Chytrá žárovka, která voní

Nebaví vás obyčejné žárovky, které “jenom” svítí”? Pořiďte si žárovku AromaLIGHT Color, která navíc voní. AromaLIGHT na první pohled vypadá jako úplně obyčejná žárovka. Není tomu tak. Nejenže nabízí nastavitelný barevný odstín, ale zároveň obsahuje otvor pro vůni a ventilátor, který ji snáze a rychleji rozšíří po celém pokoji. Sami si vyberete vůni a dokonce si můžete nastavit i otáčky ventilátoru. Díky tomu nastavíte intenzitu vaší oblíbené vůně.

Žárovek si můžete koupit, kolik chcete. Ovládat je lze najednou díky bezplatné aplikace AwoX SMART Control, která je k dispozici pro Android i iOS. Žárovky také můžete rozdělit do více zón. S mobilní aplikaci můžete jednotlivé žárovky ovládat a nastavovat tak, jak si budete přát. Žárovka má časovač pro vypnutí a zapnutí, lze regulovat barvu i jas, u bílého světla je možné nastavit teplotu a intenzitu. Samozřejmě se jedná o energeticky úspornou žárovkou s nízkou spotřebou energie.