5 aplikací, které ochrání váš byt před zloději

Wednesday 08. August 2018 |
Autor: Monika Šaríková

Léto je oblíbené roční období také mezi zloději. Zatímco lidé tráví své volné dny na dovolené daleko za hranicemi, zloději se tajně vkrádají do jejich domovů. Objevit po návratu z báječné dovolené holobyt, rozhodně nepatří k příjemným zážitkům. Chcete-li si ušetřit podobné starosti, vyzkoušejte užitečné aplikace, díky kterým můžete sledovat svůj domov tisíce kilometru daleko.

Jistě, řešení nabízí speciální bezpečností systémy, kamery a alarmy. Zdaleka ne každý si ale takový systém může dovolit, jelikož se jedná o poměrně drahou záležitost. Proto nás zaujaly mobilní aplikace, které umožňují kontrolu bytu i bez této drahé techniky. Potřebovat budete pouze chytrý mobilní telefon.

Potřebovat budete starší mobilní telefon

Pokud se vám doma válí starší chytrý telefon, který nikdo z rodiny nepoužívá a slouží pouze jako záloha, máte vyhráno. Samozřejmě musí být připojený online. Tento telefon použijete jako senzor a IP kameru v jednom můžete jej využít ke sledování, co se děje ve vašem bytě právě teď.

Nemusí jít pouze o ochranu před zloději. Díky tomuto řešení budete mít přehled, co vyvádí vaše milované děti nebo domácí mazlíčci ve chvílích, kdy se nacházíte mimo domov, a oni mají, jak se s oblibou říká, pré. Ne, že byste dokázali zabránit zmizení vašich oblíbených bot, ale příště budete vědět, kam se poděly. Pokud váš domov navštíví nezvaná zlodějská návštěva, budete za každý záznam vděční, a možná stihnete zavolat i pomoc.

Potřebovat bude nejméně dva mobilní telefony.

Mobilní aplikace, které nestojí ani korunu

Jak již bylo řečeno, základem je mít dva funkční telefon. Zatímco prostřednictvím jednoho budete dění v bytě natáčet, na druhém si budete moci vše prohlédnout online.

1. Jako první si uvedeme českou aplikaci Security Camera. Využívat ji mohou pouze majitelé s mobilními telefony se systémem Android. První telefon umístíte na vhodné místo a použijete jej jako kameru s detekcí pohybu. Použít můžete jeden i více mobilních telefonu, do každé místnosti a třeba i na terasu či zahradu. Druhý telefon bude přenos přijímat. Jakmile telefon nebo telefony zaznamenají pohyb v době, kdy se v bytě nikdo hýbat nemá, začnou fotit snímky ve vysokém rozlišení.

2. Podobně funguje už zahraniční aplikace Cawice. I ta ke správnému fungování vyžaduje dva mobilní telefony. Na oba je nutné stáhnout aplikaci. Jeden telefon poté bude sloužit jako kamera. Druhým jej můžete ovládat a sledovat, co natočí nebo nafotí. Tato aplikace funguje na obě strany. Může tedy sloužit ke komunikaci s dětmi. Cawice zvládne rozpoznat známé tváře, vidí v noci a v případě potíží okamžitě spustí hlasitý alarm.

3. Další bezplatnou aplikací je WardenCam. Na rozdíl od prvních dvou aplikací umožňuje využít nejen mobilní telefony, ale tak tablety. Veškeré informace, které nahraje nebo nafotí neukládá pouze na disk zařízení, ale ihned je odesílá do cloudového úložiště. Nemusíte se tedy bát, že by se kvůli nedostatku místa kamera neuložily důležité záznamy. Kamera zvládne natáčet, fotit, detekovat pohyb a odposlouchávání na dálku.

4. Na stejném principu funguje i čtvrtá aplikace Alfred Home Security Camera. Z jednoho mobilu opět vytvoří kameru a následně se propojí s druhým mobilním telefonem. Zdarma je ale pouze základní verze, která v případě potřeby nahraje video nebo nafotí pár snímků. Chcete-li využívat více funkcií je třeba si připlatit za placenou verzi.

5. Yale Smart Living není aplikace, ale chytré řešení navržené pro hlídání bytu, domu či jiných prostor. Zařízení je plně ovladatelné mobilním telefon a celý systém je bezdrátový. Funguje tedy velmi podobně jako předchozí aplikace, obsahuje však centrálu, čidla a spínače. Po instalaci je potřeba na mobilní telefon stáhnout aplikaci a celé zařízení můžete jednoduše ovládat odkudkoliv. K základnímu balíčku lze přikoupit sirény, inteligentní zámky apod.